حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : بالاترين عبادت، عفّت شكم و شهوت است.
امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398

پیام سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان برای نهم اردیبهشت ماه روز شواها

بسم الله الرحمن الرحیم
و امرهم شوری بینهمدر سال ۵۸ حضرت امام با صدور فرمانی تاریخی تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا را مورد توجه قانونگذاران قرار داد و در تیرماه همان سال مورد تصویب شورای شورای انقلاب قرار گرفت.
در تتمه ی فرمان امام در سال ۱۳۷۷ با برگزاری اولین دوره انتخابات شوراها، شکل گرفت.
  نهم اردیبهشت در تقویم ملی ایران به عنوان روز شورا ثبت شده است و انتظار بر آن بود تا یک پیوند مناسبی بین جامعه محلی و ارکان تصمیم گیری برقرار شود که متاسفانه علیرغم انتظارات برای تحقق این امر مطابق با مفاد قانون اساسی فاصله معنا داری وجود دارد و در گاهی مواقع مجلسیان شوراها را بعنوان رقیب خویش قلمداد می کنند و بعضا دولتمردان نیز عنایت لازم را به این نهاد مدنی ندارند.
 از طرفی مردم از شوراها انتظاراتی دارند و قسمتی از اختیارات خود را به شوراها تفویض کرده اند تا مطالباتشان از طریق آنان در جامعه شهری و روستایی به گوش مسئولان برسد و چون انتظارات بر آورده نمی گردد، این قشر همیشه در آماج انتقادات قرار دارد و چون خیلی از مدیران متاسفانه شیرینی تمرین عملی خرد جمعی به کامشان ننشسته از پذیرش جامعه شورایی امتناع می ورزند و در کشور از این دسته مدیران کم نیستند.
 
انتظارات نامحدود و البته بجای مردم شریف و اختیارات محدود شوراها و بی توجهی به آن اندک اختیارات بر ناکامی شوراها افزوده است و معترف به این موضوع هم هستیم که در بین خود این نهاد نیز چالش های متعددی وجود دارد از جمله تضادهای داخلی, جناح بندی و عدم حضور در جلسات بر ناکامی شوراها نقش برجسته ایی دارد که نتیجه آن بی نظمی در تصمیمات می شود و مدیریت شهری و روستایی را با آفتی مهلک مواجه می کند.
 
شوراییان عزیز! اکنون که ردای این نهاد مدنی را به تن نموده ایم، بر مدار قانون و با باب کردن مکانیزم های پاسخگویی و با استفاده از مشارکت حداکثری باید شورا را بعنوان یک سرمایه اجتماعی مبدل نماییم.
 اینجانب بعنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ این نهاد مردمی از تلاش های صادقانه و خدمت بی مزد و منت تک تک شما عزیزان در شوراهای اسلامی شهر  و روستا و همچنین شوراهای فرادست سراسر کشور اسلامی قدردانی نموده و ضمن گرامیداشت این روز موفقیت توام با عزت و اقتدار را برایتان  از خداوند متعال مسالت می نمایم.

حمیدرضا آقاملائی
نماینده شوراهای اسلامی استان گلستان در شورای عالی استان ها، عضو هیئت رئیسه شورای استان گلستان و شورای اسلامی شهر و شهرستان گرگان

--- 1398/02/09 0 0

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت