حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : محبوب ترین برادران نزد من کسی است که عیب های مرا به من هدیه دهد.
امروز : سه شنبه, 28 آبان 1398
با حضور رئیس پلیس راهور گلستان در جلسه رسمی و علنی شورا تاکید شد

فرهنگ سازی برای رانندگان و عابران پیاده موثرترین راهکار در کاهش آسیب های رانندگی

 

 

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سرهنگ ایوب شرافتی با ارایه گزارشی به اعضای شورا از روند کاهشی و افزایشی آمار تصادفات و حوادث رانندگی در سطح استان گفت: 50 درصد تصادفات درون شهری درکل استان مربوط به شهرستان گرگان است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود شیب حوادث رانندگی در استان خوشبختانه ملایم است، افزود: در هفت ماه نخست سال جاری در کل شهرهای استان 47 نفر جان خود را بر اثر سوانح رانندگی از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش داشته است.

رئیس راهور گلستان همچنین با بیان اینکه 39 درصد از تصادفات منجر به فوت و 38 درصد جانباختگان حوادث رانندگی مربوط به مرکز استان است، اظهار داشت: از مجموع علت‌های وقوع سوانح رانندگی در شهرستان گرگان 40 درصد به دلیل عدم توجه به جلو و 22 درصد به دلیل عدم رعایت حق تقدم بوده که این دو عامل بیشترین علت‌های وقوع سوانح در گرگان بوده است.

سرهنگ شرافتی خاطر نشان کرد: از مجموع جانباختگان حوادث رانندگی در شهرستان گرگان 62 درصد عابران پیاده،33 درصد راکب و ترک نشین و پنج درصد سرنشینان خودرو بوده است.

 وی وجود عواملی از جمله نبود کمربندی مناسب در سطح شهر، مکان فعلی چهارشنبه بازار، کمبود پارکینگ عمومی مناسب، تمرکز جاذبه های گردشگری در محور ناهارخوان و عدم توجه به قوانین و مقررات رانندگی را از جمله عوامل تصادفات رانندگی در سطح شهر عنوان و خاطر نشان کرد: نصب دوربین‌های پلاک‌خوان و کاملا هوشمند مورد تاکید پلیس راهور است تا دوربین‌ها به صورت هوشمند و بدون دخالت نیروی انسانی اقدامات نظارتی و ترافیکی را اجرا کند.

سرهنگ شرافتی در ادامه بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر تاکید کرد و در پاسخ به مباحث مطرح شده در خصوص اعمال جریمه توسط پلیس اظهار داشت: حضور ما برای مردم است و امنیت ترافیکی و تردد مردم بر عهده پلیس راهور است و ما در این راستا با هیچ فردی تعارف نداریم و به طور قطع اقدامات قانونی را اجرایی خواهیم کرد و جریمه رانندگان متخلف یک خواسته مردمی است و اعمال قانون یکی از راه‌های بازدارندگی وقوع سوانح رانندگی است.

وی در پایان ضمن قدردانی از شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت تعامل بیشتر مدیریت شهری و پلیس راهور در برنامه ریزی های شهری و به منظور ایجاد نظم و امنیت ترافیکی تاکید کرد.  

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت