حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.
امروز : سه شنبه, 28 آبان 1398
در کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای شهر تاکید شد؛

ضرورت توجه به سند1404 در برنامه ریزی های جدید شهری

رئیس کمیسیون گردشگری، زیست و خدمات  شهری شورای شهر گرگان از بررسی سند چشم انداز 1404 در حوزه خدمات و فضای سبز طی سومین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس علی اصغر یوسفی با بیان اینکه درتدوین و تصویب سند چشم انداز 1404 طی سال های 1389 تا 1391 زحمات زیادی کشیده شده است که جا دارد از این همه تلاش تقدیر کنیم وضرورت دارد تا شاخص های تعیین شده در این سند برای برنامه ریزی های شهری بکارگیری گرفته شود.

وی با بیان اینکه سند چشم اندازباید مورد توجه همه بخش های مدیریت شهری قرار بگیرد، گفت: این موضوع درهیات رییسه شورا مطرح شد تا ضمن بررسی اگر نیاز به بازنگری داشت در جلسات آتی به صورت تخصصی و مصداقی به موضوعات پرداخت شود.

در ادامه این جلسه مهندس نادری از دست اندرکاران تدوین سند چشم انداز 1404 و کارشناس سازمان پارک ها و فضای سبز شهری ضمن ارایه گزارش ازروند تدوین این سند، گفت:تدوین این سند با هدف توسعه و تقویت زیرساخت ها و امکانات خدمات عمومی، توزیع عادلانه خدمات به شهروندان، ارتقای فرهنگ شهروندی و بستر سازی جهت مشارکت بیشتر شهروندان درامور شهری انجام شده است.

وی جذب بیشتر گردشگران، بهبود و تقویت شبکه عبور و مرور و روان سازی آن، بهبود سیما و مبلمان شهری، حرکت به سمت شهر الکترونیک و ارتقا مدیریت منابع انسانی شهرداری را از دیگر اهداف تدوین این سند عنوان کرد.

نادری خاطر نشان کرد: برنامه 1404 گرگان جزو برنامه ریزی های 10 شهر برتر کشور شناخته شد ولی متاسفانه به دلیل عدم مدیریت واحد، برای اجرای آن هیچ اقدام اساسی صورت نگرفته است و تشکیل مجدد دبیرخانه و بازنگری برنامه ها در این زمینه باید در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری نیز به ارایه گزارش از اجرای پارک های موضوعی در سطح شهر پرداخت و گفت: اجرای پارک در مقیاس منطقه ای با وسعت بالای 10 هزار متر مربع در دستور کار قرار داشت که متاسفانه به دلیل مشکلات تملک بی نتیجه مانده است  که می توان به باغ بتانیک (گیاه شناسی) و پارک مشاهیر در منطقه هزار پیچ با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی (تهیه تندیس چهره های برتر استان) اشاره کرد که می توانست در جذب گردشگر موثر واقع شود.

مهندس ستوده نیا افزود: ایجاد پارک بانوان در النگدره نیز مطرح شده بود که به دلیل عدم امنیت اجرایی نشد وایجاد پارک ماهیگیری نیزبه دلیل شکل نامتقارن هندسی و برخی مشکلات بهداشتی برای اهالی منطقه بی نتیجه ماند.

مهندس جرجانی عضو شورای اسلامی شهر گرگان نیزدر این جلسه با ا شاره به اجرای پیاده روی چوبی و جاده سلامت در النگدره مباحثی مطرح و درخواست تلاش در حفظ ونگهداری آن را داشتند.

مهندس کاظم نژاد از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر گرگان براستفاده از چوب های مرغوب و اتخاذ تدابیری برای بحث روشنایی این پیاده رو تاکید کرد.

دکترآقاملایی عضو شورای شهر گرگان گفت : پیشنهاد میکنم در بحث آموزش نگهداری ازگل و گیاهان در سطح شهر آموزش های لازم داده شود .

بحث توسعه فضای سبز و فرهنگ سازی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مدیر عامل سازمان پارک ها در این خصوص از کاشت انبوه، ارایه رایگان نهال به مدارس و شهروندان، برگزاری دوره های آموزشی کاشت و نگهداری و برگزاری نمایشگاه ها با مشارکت شرکت نمایشگاه بین المللی خبر داد.

مدیریت پسماند استان ضمن پیشنهاد انتخاب یک فرد شاخص جهت پیگیری کتابچه 1404گفت : تدابیر لازم جهت افزایش سرانه فضای سبز، استفاده از سیستم  آبیاری جدید وقطره ای و سیستم خاک ، ایجاد فضای سبز عمودی را حایزاهمیت دانست .

مهندس یازرلو افزود: امروزه علاوه بر بحث 7 گانه خدمات شهری  نیاز هست به دو موضوع  ایمنی و مدیریت بحران نیز توجه شود.

مهندس  محسن كريمي معاون خدمات شهري نیز با اشاره به بحث تفکیک زباله از مبدا گفت : در طرح تفکیک زباله گرگان  پیمانکار سابق با شکست مواجه شد که برای نتیجه بخش بودن این طرح  باید بررسی بیشتر صورت گیرد. البته طرح واگذاری تفکیک زباله از مبدا به پیمانکاران خدمات شهری در دست بررسی است .

در پایان جلسه مهندس یوسفی موضوع جلسه بعدی کمیسیون را بحث و بررسی در خصوص رونق بخشیدن به گردشگردی گردشگری در گرگان عنوان کردند.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت