حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.
امروز : سه شنبه, 28 آبان 1398
در ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی تاکید شد؛

بهره گیری از ظرفیت نخبگان در مدیریت شهری

 

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت تعامل و همکاری با بنیاد نخبگان استان به منظور بهره گیری از ظرفیت نخبگان در مدیریت شهری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان مهندس جرجانی ، در ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی که با حضور رئیس و اعضای بنیاد نخبگان استان برگزار شد، گفت: برنامه ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، حمایت نخبگان، جذب، حفظ و بکارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقاء تولید علم، فناوری و توسعه علمی و بر اساس سند چشم انداز کشور در افق 1404 از اهداف تعریف شده تاسیس بنیاد نخبگان است که این موضوع باید با حمایت همه دستگاه های متولی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت و جوانب نخبگان و استعدادهای برتر استفاده کنیم و خبگان و افراد توانمند هم باید در موضوعات مختلف ورود پیدا کنند، افزود: تفاوت هایی که در سطح زندگی نخبگان در کشورهای توسعه یافته و داخل کشور وجود دارد و فرصت سازی هایی که این کشورها برای نخبگان انجام داده اند، عامل محرکه ای در افزایش توقعات نخبگان و خروج آنها از کشور است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: برای حمایت و بکارگیری ظرفیت های علمی، فرهنگی، هنری و دینی نخبه در کشور باید نهادهای متولی با همکاری بنیاد نخبگان باید برنامه ریزی مناسب و مستمر داشته باشند.

در ادامه دکتر خزاعیان رئیس بنیاد نخبگان استان نیز ضمن ارایه گزارشی از ظرفیت ها و اهداف بنیاد نخبگان گفت: ایجاد زمینه‏های شناسایی، رشد، شکوفایی حداکثری استعدادهای فردی و گروهی و ارتقای ابعاد معنوی و دینی نخبگان،  تحقق نظام جامع «اخلاق نخبگی» مبتنی بر ارزش های اسلامی و تلاش برای ترویج آن، رفع موانع فعالیت‏های نخبگانی و فرصت‏سازی مناسب براساس اصول عدالت و انصاف بخشی از اهداف تشکیل بنیاد نخبگان می باشد.

در ادامه  این جلسه همچنین درخواست کانون فرهنگی تبلیغی یسری مبنی بر اختصاص مکان برای فعالیت های فرهنگی و مذهبی این کانون مطرح و مقرر شد برای همکاری و مساعدت به سازمان فرهنگی ورزشی ارسال شود.

درخواست فرشید مصدق کارگردان نمایش روز واقعه مبنی بر حمایت مادی و معنوی از نمایش از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و تبادل نظر و با توجه به ضرورت حمایت از برنامه های نمایشی و هنر تئاتر مقرر شد این موضوع به منظور تهیه بلیط نمایش از طریق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان پیگیری شود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت