حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : سخن طيّب و پاكيزه را از هر كه گفت بگيريد ، اگرچه او خود ، بدان عمل نكند.
امروز : چهارشنبه, 15 مرداد 1399

شورای شهر منتظر پاسخ وزارت کشور در بحث شهردار است

فائزه عبداللهی

شورای شهر منتظر پاسخ وزارت کشور در بحث شهردار است

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه تا کنون وزارت کشور پاسخ مکتوبی به معرفی سیدمحمدعلی ثابت قدم به عنوان شهردار گرگان ارایه نکرده است، گفت: شورای شهر منتظر پاسخ مکتوب وزارت کشور می باشد و به محض دریافت آن اقدامات بعدی را در دستور کار خود قرار می دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی طی هفدهیمن جلسه رسمی و علنی شورا در پاسخ به اظهار مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر در خصوص تایید و یا رد شهردار منتخب گرگان گفت: بر اساس قانون شورا وظیفه داشت تا سه ماه شهردار منتخب خود را معرفی کند و این موضوع با روند قانونی و برگزاری فراخوان عمومی انجام شد.

وی افزود: بر اساس تبصره 3بند یک ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 شورای شهر بر اساس ضوابط و شرایط احراز صلاحیت شهرداران مندرج در آئین نامه مصوب این قانون، شهردار مورد نظر خود را انتخاب می کند و وزیر کشور و استانداران موظفند حکم شهردار معرفی شده را ظرف مدت ده روز صادر نمایند.

رئیس شورای شهر گرگان با تاکید بر اینکه افراد غیر کارشناس باید از اظهار نظر در این خصوص پرهیز نمایند، اظهار داشت: اعضای شورای پیگیر این موضوع از طریق وزارت کشور هستند و به محض دریافت پاسخ بر اساس قانون اقدام خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه همچنین با اشاره به حضور خود و معاونت زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مسئول واحد ترافیک شهرداری در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در خصوص بررسی مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر گرگان، تصریح کرد: مباحث ترافیکی طی 4 سال گذشته از اولویت های مهم بودجه عمرانی شهرداری است و تهیه طرح جامع ترافیکی نیز در همین راستا انجام شده است.

عبداللهی با اشاره به اینکه تهیه این طرح و مطالعات اولیه آن از سال 1393 در شهرداری گرگان آغاز شد، افزود: برای اجرای طرح‌های کاربردی ترافیکی در سطح شهر و ایجاد یک شهر انسان محور نیاز به مطالعه و ارائه طرح‌های جامع ترافیکی است که از سال 1392 در شهرداری آغاز شد اما هنوز طرح به تصویب نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح سعی شده است که شبکه معابر از طرح جامع تبعیت کند و در این راستا یک طرفه نمودن معابر در خیایان های ولی عصر(عج)،شهدا و گرگانجدید پیشنهاد شده است، خاطر نشان کرد: در مناطق داخلی شهر تامین پارکینگ های مورد نیاز، ایجاد 11 تقاطع غیرهمسطح (از این تعداد 5 مورد به اتمام رسید و باقیمانده در برنامه های میان مدت و بلند مدت می بایست انجام شود)، خط BRT(شمالی، جنوبی، شرقی و غربی) برای اتوبوسرانی نیز پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: اگر قرار است ترافیک روانی داشته باشیم باید همه موارد و جوانب ترافیک گرگان در این طرح لحاظ شود که امیدواریم این طرح با رفع ایردات موجود مصوب شود.

رئیس شورای شهر گرگان در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود20 درصد از شهروندان گرگانی پیاده‌روی می‌کنند، اظهار داشت: در این طرح همچنین ایجاد پیاده راه در خیابان امام خمینی (ره) حدفاصل چهارراه میدان  تا میدان شهرداری و خیابان پاسداران حدفاصل میدان شهرداری تا سه راهی خیابان دوم لشکر پیشنهاد شده است.

عبداللهی یادآور شد: در این طرح همچنین پیشنهاد شده است که تا سال افق طرح (1410) هیچگونه افزایشی در ناوگانی تاکسیرانی نداشته باشیم و میزان اتوبوس ها را افزایش دهیم که در همه این موارد باید مطالعات تکمیلی به منظور تدقیق سازی انجام شود.

معاون زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری گرگان نیز در ادامه این جلسه با ارایه گزارش از طرح جامع ترافیکی گرگان، گفت: از 1392سال مطالعات تدوین طرح جامع ترافیکی شهر آغاز شد و بحث‌های مختلف آمارگیری، آمارگیری خیابانی و تحقیقات مرتبط به این موضوع انجام شد.

علیرضا حاج محمدعلی با اشاره به اینکه با شرایط شهر گرگان و موضوعاتی مانند کردیدور مسافرتی کشور و مباحث محیط زیستی مباحث ترافیکی گرگان با دیگر شهرها متفاوت است، افزود: اطلاعات خوبی در این طرح گردآوری شده است که می تواند برنامه ریزی های شهری در بحث ترافیک را ساماندهی و مدیریت کند.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت