حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : به مردم بگوييد بهتر از آن چيزى كه می خواهيد به شما بگويند.
امروز : دوشنبه, 29 دی 1399
رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر گرگان خبر داد

ایجاد بازارچه خود اشتغالی بانوان گرگان پیگیری می شود

 

 

رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و ارایه راه حل های کاربردی برای برنامه ها ریزی در خصوص زنان با حضور کارشناسان مربوطه طی چهارمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی گفت: بررسی آخرین مطالعات در حوزه زنان نشان می دهد که با چالش های بسیاری در اکثر موضوعات مرتبط به بانوان روبرویم و این موضوعات باید مورد توجه در برنامه ریزی و سیاست گذاری مسئولان قرار بگیرد.

وی با اشاره به رشد آسیب های اجتماعی زنان و افزایش آمار طلاق طی سال های اخیر، افزود: برای این موضوع و مشکلات پیش روی این زنان به ویژه در بخش اشتغال باید تدبیر جدی شود.

عبداللهی همچنین با تاکید بر ضرورت تکمیل بانک اطلاعات زنان سرپرست خانواده و شناسایی دقیق مشکلات و کمبودهای بانوان در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، آموزشی و رفاهی، خاطر نشان کرد: شناسایی این زنان و ایجاد کار و اشتغال شرافتمندانه و ایجاد شرایط پایداری شغل‌های ایجاد شده از موضوعات مهمی است که نیاز به هماهنگی همه دستگاه های اجرایی می باشد و باید به این امر نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر گرگان ادامه داد: پیگیری ایجاد بازارچه های خوداشتغالی برای بانوان سرپرست خانوار از جمله موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و مکان چهارشنبه بازار برای این موضوع پیشنهاد شده است.

عبداللهی همچنین با اشاره به مشکلات ساختار قامتی و کمبود ویتامین D در بانوان و دختران، اظهار داشت: برگزاری برنامه های آموزشی و تفریحی در مکان های سرباز به منظور دریافت کافی نور خورشید از برنامه های پیشنهادی در راستای کاهش آسیب های مربوط به کمبود ویتامین D در این جلسه بود که مقرر شد با هماهنگی دستگاه های مرتبط این موضوع پیگیری شود.

این عضو شورای شهر گرگان در ادامه با بیان اینکه 53 پارک محله ای در گرگان وجود دارد: اظهار داشت: از این اماکن برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان و ایجاد فضاهای مطالعه می توان بهره برد.

عبداللهی همچنین آموزش بازاریابی برای زنان شاغل در بخش های صنایع دستی و فنی و حرفه ای را یکی دیگر از نیازهای بانوان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد: بسیاری از مشکلات خانواده ها بویژه سرپرستان خانوارها را می توان با گسترش آموزش و اشتغالزایی  مهارت محور در صنایع دستی و فنی و حرفه ای مرتفع نمود و این امر مستلزم حمایت در بخش آموزش و بازاریابی محصولات است.

رئیس شورای شهر گرگان با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی، ایجاد کارگروه های پیگیر با حضور کارشناسان مرتبط دستگاه های اجرایی، پیگیری ایجاد بازارچه خود اشتغالی، ترویج دوره های آموزشی گل و گیاهان دارویی توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری برای بانوان، ایجاد فضاهای شاد و نشاط آور برای بانوان و دختران و برند سازی محصولات صنایع دستی گرگان از مضوعات مطرح شده در این جلسه بود که امید است با همکاری دستگاه های مرتبط مورد پیگیری قرار بگیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت