حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : بپرهیز از این که خود را برای دیگران بیارایی و با انجام گناه به جنگ با خدا برخیزی
امروز : چهارشنبه, 15 مرداد 1399
در کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری پیشنهاد شد؛

پنج جاذبه گرگان برای برنامه ریزی گردشگری بررسی شود

 

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان در چهارمین جلسه این کمیسیون که به منظور بحث و بررسی در خصوص جاذبه های گردشگری گرگان و تعیین شاخص و اولویت برای مدیریت جذب گردشگر برگزار شده بود، گفت: در این جلسه پیشنهاد شده است که پنج مورد از جاذبه دارای اولویت گرگان برای ساماندهی و برنامه ریزی در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس علی اصغر یوسفی با اشاره به الحاق موضوع گردشگری به کمیسیون خدمات شهری و فضای سبز که در راستای اهمیت موضوع گردشگری در توسعه شهری مصوب شده است، افزود: ابتدا باید جاذبه های گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم و سپس به آسیب شناسی بپردازیم که چرا با وجود تنوع جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی در این شهر موفق به جذب گردشگری نبودیم و تنها به عنوان یک شهری عبوری برای گردشگران باقی ماندیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری به عنوان یک راه میانبر برای توسعه اقتصادی شهرها مطرح است، اظهار داشت: گردشگری یکی از مطمئن ترین و ارزان ترین منابع کسب درآمد ارزی و صنعت پاکیزه و بدون آلودگی و در عین حال ایجاد فرصت و ظرفیت بالای اشتغالزایی باید مورد توجه قرار بگیرد.

رشد 63 درصدی پروازهای فرودگاه گرگان نسبت به سال گذشته

مدیر کل فرودگاه های استان گلستان نیز با تاکید بر اهمیت فرودگاه ها در توسعه شهری از رشد 63 درصدی پروازهای گلستان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ظرف دو ماه آینده فرودگاه گرگان یکی از بروزترین، مطمئن ترین و ایمن ترین فرودگاه های کشور از لحاظ تجهیزات خواهد شد.

مهندس آذری افزود: ظرف دو ماه آینده تمام دستگاه های ناوبری که به ایمنی در پروازها کمک می کند به بهره برداری خواهد رسید که بالای 50 میلیارد تومان برای نصب تجهیزات ناوبری  و فراهم کردن زیرساخت ها هزینه شده است.

وی ادامه داد: بالابردن کیفیت خدمات دهی به مسافران، سیستم اطلاع رسانی مکا نیزه پرواز، محوطه سازی، زیباسازی و فضای سبز نیز از جمله برنامه های در دست اقدام مدیریت فرودگاه  گرگان می باشد.

تاثیر برنامه های جزیی در رونق گردشگری

در ادامه این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ضمن تشکر از الحاق موضوع گردشگری به کمیسیون خدمات شهری و فضای سبز، گفت: رشد صنعت گردشگری نیازی به اقدامات خیلی پیچیده ندارد و توجه به موضوعات جزئی می تواند کمک بزرگی به رونق گردشگری کند.

فرمانی با بیان اینکه در ایجاد جاذبه های گردشگری باید به نیازهای شهروندان در مناطق شهری و روستایی به تفکیک رسیدگی شود، افزود: در حال حاضر 35 دفتر خدماتی مسافرتی، 9 هتل، 29 رستوران و دو موسسه آموزشی داریم که از میراث فرهنگی مجوز دریافت کردند.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی همچنین در بحث حفظ و احیاء بافت های تاریخی برای جذب گردشگران علاقه مند به این حوزه برنامه های خاصی دارد که در دستور کار سازمان می باشد.

تملک سالانه یک ملک تاریخی توسط شهرداری پیگیری شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گرگان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر ضرورت همکاری همه دستگاه های اجرایی مرتبط در حوزه گردشگری، گفت: میراث فرهنگی به تنهایی نمی تواند ظرفیت ها و پتانسیل های خوب گردشگری در گرگان را تبدیل به احسن نماید و این موضوع نیازمند یک مدیریت جهادی است.

قندهاری افزود:با تملک سالانه یک ملک تاریخی توسط شهرداری می توان به خوبی در نگهداری و حفظ آن اقدامات لازم را معمول داشت.

وی همچنین ایجاد بازارچه هالی صنایع دستی را در حمایت از هنرمندان و اشتغالزایی تاثیرگذار دانست و درخواست مساعدت برای تهیه مکان آن را داشت.

مهندس مرتضوی عضو شورای اسلامی شهر گرگان ضمن تشکر  از ایجاد فرصت بین دست اندرکاران گردشگری گفت : با رشد تعداد پروازها فضای رقابتی ایجاد خواهد شد که باعث رشد اقتصادی می شود.

تجری رییس جامعه هتلداران نیز خاطر نشان کرد : باعث خوشحالیست که قرار است این مباحث به صورت علمی پیگری شود . وی خواستار توجه بیشتر به فضای سبز اطراف هتلها شد.

سهیلا برزگر رییس انجمن راهنمایان گردشگری استان در پایان گفت: درحال حاضر 47 نفر راهنمای  ایرانگردی و جهانگردی ، 75 راهنمای طبیعتگردی و 25 راهنمای محلی کارت دار در استان داریم.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت