حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.
امروز : دوشنبه, 31 شهریور 1399
✅ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر گرگان؛

✅ حمایت از سمن ها توسعه مشارکت های مردمی در مدیریت شهری است


✅ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر گرگان در دوازدهمین جلسه این کمیسیون که با موضوع بحث و تبادل نظر با سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در حوزه های فرهنگی، ورزشی، هنری، اجتماعی و زیست محیطی به منظور استفاده از ظرفیت، پتانسیل و توانایی ها و بررسی درخواست ها و مشکلات آنان برگزار شد، بر ضرورت توسعه و حمایت از فعالیت های سازمان های مردم نهاد تاکید کرد.

✅ به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، محمدابراهیم جرجانی با اشاره به نقش و اهمیت سازمان های مردم نهاد و فعالیت آنان در حوزه های مختلف، گفت: هدف از ایجاد سمن ها کمک به رفع مسائل و مشکلات جامعه در موضوعات مختلف و جلب مشارکت های مردمی در مدیریت است.  

✅ وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد سرمایه های اجتماعی این شهر می باشند، افزود: سمن ها و انجمن ها با تخصص، پژوهش و پیگیری در مسائل مختلف اجتماعی ورود پیدا کرده و از ظرفیت و توانمندی قابل توجهی برخوردارند و با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر نیز نهادی مردمی می باشد، امیدواریم با برنامه ریزی هدفمند با استفاده از این همکاری گسترده و مستمر بتوانیم از وجود سازمان های مردم نهاد در پیشگیری، کنترل و کاهش معضلات اجتماعی و مشکلات بهره بگیریم.   

✅ مهندس جرجانی با تاکید بر اینکه باید بسترهایی را فراهم ساخت تا شهروندان بتوانند جلوه های مشارکت خویش را به نمایش بگذارند، اظهار داشت: یکی از مهمترین بسترهای بروز و نمایش مشارکت شهروندان سازمان های مردم نهاد هستند و سمن ها به عنوان گروه هایی مردمی، غیرانتفاعی، غیردولتی و غیر سیاسی می توانند تحولات بسیار خوبی را در شهر رقم بزنند و شهر را دچار تحولات مثبت کنند.

✅ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر گرگان خاطر نشان کرد: در ادامه این جلسه نماینده سمن های محیط زیست گزارشی از فعالیت این سمن ارائه و با تاکید به مسائل آلودگی محیط زیست خواستار پیگیری جدی اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ شد که امید است این موضوع در قراردادهای جدید پیمانکاران خدمات شهری مورد پیگیری قرار بگیرد.

✅ مهندس جرجانی افزود: ارائه گزارش نماینده دفتر امور اجتماعی استانداری از وضعیت طلاق، سرانه مطالعه، مواد مخدر، خودکشی، تکدی گری، زنان سرپرست خانوار و سکونتگاه های غیررسمی در شهر گرگان و تاکید بر ضرورت مشارکت تشکل های دولتی و مردمی در بحث آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه ها نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

✅ وی یادآور شد: در ادامه این نشست نمایندگان و دبیران سمن ها و انجمن ها پس از ارایه گزارشی از مجموعه فعالیت ها، مشکلات و معضلات خود، درخواست حمایت و همکاری بیشتر مسئولان با سازمان های مردم نهاد در راستای تحقق اهداف پیش روی خود را داشتند.

✅ مهندس جرجانی تصریح کرد: مطالعه و بررسی پیشنهادات سمن ها در حوزه های تخصصی مدیریت شهری و استفاده از پیشنهادات کاربردی در این حوزه و ضرورت توجه به سمن ها به عنوان یک فرصت در مدیریت بهینه شهری از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

✅ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در پایان اظهار داشت: پیشنهاد پیگیری ایجاد پارک ویژه معلولان نیز از پیشنهادات مطرح شده در این جلسه توسط مدیریت بهزیستی شهرستان گرگان بود که مقرر شد این موضوع در برنامه های سال 97 مورد پیگیری قرار بگیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت