حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : پر حسرتترين مردم در روز قيامت، بنده اى است كه عدلى را وصف كند و خودش خلاف آن را عمل كند.
امروز : دوشنبه, 31 شهریور 1399
مهندس ربیعی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد

قانون مالیات بر ارزش افزوده بی انصافی در حق اقشار ضعیف جامعه است

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان در نطق پیش از دستور بیست و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورا ضمن گرامی داشت یاد امام راحل، شهدا و تمامی ایثارگران انقلاب اسلامی ایران، به روند دریافت مالیات بر ارزش افزوده انتقاد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس حسین ربیعی در ابتدای نطق پیش از دستور خود با اشاره به انتخاب شهردار گرگان گفت: شورای پنجم بعد از چند ماه تلاش برای انتخاب شهردار توانست با اکثریت آراء این امر مهم را به سرانجام برساند و با انتخاب مهندس علیرضا دادبود، ادامه توسعه همه جانبه شهر گرگان را بزودی کلید بزند.

وی افزود: امید است با همدلی اعضای شورای شهر و احساس مسئولیت پرسنل محترم شهرداری در کنار شهردار جدید بتوانیم پروژه هایی که به مردم وعده داده شده بود از جمله انتخاب شهردار بافت تاریخی، جهت پویا کردن آن و همچنین ساخت یک شهربازی مدرن و اجرایی نمودن تله کابین که سال ها است مردم در انتظار آنها هستند، جامه عمل بپوشانیم.

مهندس ربیعی در ادامه با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا مطرح و اجرایی شد و بر اساس آن از ارزش افزوده تولیدات به دست آمده، مالیات می گیرند، اظهار داشت: در ایران نیز برای مدیریت اقتصادی،جلوگیری از فرار مالیاتی و قاچاق کالا و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت‌ها قانون مالیات ارزش افزوده توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و اجرایی شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: متاسفانه تمامی مالیات بر ارزش افزوده که از کارخانه شروع و بعد از چند واسطه به مصرف کننده که همان مردم هستند، می رسد و در نهایت تمامی مالیات از مصرف‌کننده گرفته می‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص تصریح کرد: آیا اجرای این قانون توانست در جلوگیری از قاچاق کالا و فرار مالیاتی و عدم افزایش قیمت ها  و.... موفق باشد؟!!! ولی در گرفتن مالیات از مصرف کننده موفق بوده است که آن هم مردم  می باشند  و به درستی اقشار ضعیف جامعه که درآمدی ندارند و یا با کمک دیگران زندگی می کنند و یا با کمترین درآمد قادر به تامین حداقل نیازهای زندگی نیستند، چگونه وچرا باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نمایند؟

وی افزود: آیا این انصاف است؟ چه کسی باید در درگاه خداوند جواب این بی انصافی به طبقه فقیر جامعه را بدهد؟ نمایندگان محترم مجلس به چه چیزی فکر می کنند؟!!!

مهندس ربیعی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود با اشاره به اوضاع اقتصادی مردم و بیکاری جوانان و از طرفی سطح بالای خبرهای درست یا نادرست اختلاس در کشور که در جامعه بدبینی به مسئولین را افزایش داده است، گفت: بیکاری و ناامیدی به آینده باعث مهاجرت خیلی از جوانان به خارج از کشور شده است و عدم قاطعیت در برخورد با سوء استفاده کنندگان از موقعیت‌های اداری و اختلاس های میلیاردی و از طرف دیگر مشکلات روز افزون مردم و نبود درآمد باعث افزایش فاصله طبقاتی گردیده است.

 وی افزود: ادامه این روند در جامعه با تبلیغات گسترده ضد انقلاب و استکبار جهانی بسیار خطرناک است چرا که هر روز این موضوع بی اعتمادی و بدبینی را افزايش مي دهد و مسئولین دلسوز باید راهکاری برای حل این مشکلات اجتماعی و ناامیدی سایه افکنده در بین جوانان پیدا نمایند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان همچنین با اشاره به حادثه زلزله استان کرمانشاه تصریح کرد: آنچه امروز یکی از دل نگرانی های مردم ما می باشد، وضعیت زندگی زلزله زدگان در غرب کشور است که در هوای بسیار سرد استان کرمانشاه در چادرها زندگی می کنند و تحمل این وضعیت قطعاً برای کودکان و سالخوردگان طاقت فرساست.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: جدای از اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ساخت و تحویل فوری کانکس خدمت بزرگی را پیوسته به این عزیزان ارائه می نماید، ولی با توجه به وسعت خرابی در زلزله اخیر سخت است که در کوتاه مدت مشکل این عزیزان را حل کرد.

مهندس ربیعی ادامه داد: چقدر خوب بود تمامی استان‌ها و شهرهای کشور پذیرای این عزیزان می شدند و شهرهای کشور با توجه به جمعیت آنها مسئولیت تهیه مسکن تعدادی چند از خانواده‌های زلزله‌زده را به عهده می گرفتند و برای یک سال مهمان ما در کل کشور می شدند و هلال احمر با کمک دولت و مردم مخارج یکساله آنها را مدیریت می کرد و همزمان مسئولین برای بازسازی مناطق زلزله زده تمام همت خود را برای ساخت منزل مسکونی آنها به کار می بردند و بعد از یک سال تمام این عزیزان به خانه های خود برمی گشتند.

وی خاطر نشان کرد: این روش می تواند بهترین راه جهت کاهش درد و رنج این عزیزان در سرمای شدید زمستان باشد و مدیریت این امور می توانست توسط وزارت کشور و هلال احمر در سراسر کشور اجرا  می شد و هنوز هم دیر نیست.؟!!

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان در پایان یادآور شد: ما نیز در پیشگیری و مدیریت حوادث بسیار ضعیف هستیم  و اگر  خدای ناکرده در منطقه ما زلزله ای رخ دهد، حاشیه شهر گرگان خسارتی کمتر از استان کرمانشاه نخواهد داشت و باید به فکر بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشینی در گرگان باشیم و مدیریت شهری گرگان راهکاری جهت پیشگیری در این خصوص داشته باشد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت