حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.
امروز : شنبه, 05 اسفند 1396
در کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری تاکید شد

نصب تابلوهای معرفی بافت قدیم و بناهای شاخص تاریخی در آستانه سال جدید
✅رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان گفت: طی دوازدهمین جلسه این کمیسیون بر ضرورت نصب تابلوهای معرفی بافت قدیم و بناهای شاخص تاریخی و معرفی معابر دسترسی به این اماکن مورد تاکید قرار گرفت.

✅به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس علی اصغر یوسفی افزود: تعیین خط مشی اعضای کمیته پیشنهادی احیاء بافت تاریخی، ارایه گزارش در خصوص اعلام مکان های مورد نظر گردشگری و نصب تابلوهای راهنما و اعلام برنامه ها، پیشنهادات و طرح های مورد نظر شورای شهر گرگان، شهرداری گرگان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برای آمادگی نوروز 97 در دستور کار این جلسه قرار داشت.

✅نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه ضمن گرامیداشت سوم ربیع الثانی سالروز ورود امام حسن عسگری(ع) به گرگان و با اشاره به تصویب ایجاد کمیته تخصصی احیاء بافت تاریخی گرگان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی طی سی امین جلسه رسمی و علنی شورا، اظهار داشت: استفاده از زیرساخت ها و پتانسیل های موجود گرگان در بخش جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی نیازمند عزم جدی و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی مرتبط است و اگر قرار است که گردشگری به معنای واقعی آن اتفاق بیفتد باید زیرساخت‌های آن از جمله فضای شهری، فضای سبز، نصب تابلو در اسرع وقت انجام شود.

✅در ادامه این جلسه معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید بر ضرورت تلاش مسئولان و مراجع عظام برای ثبت و معرفی رویداد ورود امام حسن عسگری (ع) به این شهر، افزایش ظرفیت توریست های مذهبی و افزایش استیج های سنگی خیابانی به منظور اجرای تئاتر خیابانی  را مورد تاکید قرار داد.

✅رحمان فرمانی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در آستانه نوروز 96 نگاه مثبت و رضایت مندی شهروندان را به همراه داشت، گفت:  اجرای تورهای گردشگری ویژه گرگان گردی در ایام نوروز با حضور راهنمایان گردشگری ، ایجاد المان های بومی ویژه نوروز در سطح معابر، ساماندهی پارک‌ها و اماکن استراحت مسافران و مکان یابی مناسب آنها از جمله برنامه هایی است که برای استقبال از مسافران نوروزی باید در دستور کار قرار بگیرد.

✅وی همچنین از پیگیری نصب تابلوهای معرفی جاذبه ها و بافت تاریخی طی ماه جاری خبر داد و افزود: تابلوهای معرفی آثار و جاذبه های تاریخی سطح شهر و راه های دسترسی به آن قبل از آغاز نوروز97 در سطح معابر شهری نصب خواهد شد.

✅مدیرعامل سازمان زیباسازی و سیما و منظر شهری نیز در ادامه این جلسه با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده این سازمان گفت: شهرداری و سازمان‌های تابعه هر ساله اقداماتی در خصوص طرح استقبال از بهار دارند و وظیفه هر سازمان در برنامه های نوروزی مشخص است.

✅یحیی ستوده نیا افزود: سازمان زیباسازی، سیما و منظر شهری نیز در این خصوص گل آرایی میادین و بلوارها، زیباسازی درختان و رفع خطر از آن‌ها، رنگ آمیزی مبلمان و پارک‌ها و رفع خاموشی سیستم‌های روشنایی و امنیت پارک‌ها و ایجاد کلبه سنتی و تفریحی را در دستور کار خود دارد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت