حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.
امروز : چهارشنبه, 04 بهمن 1396

رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر گرگان از پیگیری فرایند ایجاد بازارچه های موقت صنایع دستی و محصولات تولیدی مشاغل خانگی در آستانه نوروز با همکاری نهادهای مرتبط طی نهمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی با اشاره به اینکه این جلسه با حضور نمایندگانی از فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی، صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، کانون زنان بازرگان، بهزیستی بهداشت، مدیران شهرداری و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و رئیس سازمان سیما و منظر شهری شهرداری برگزار شد، گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری گرگان بر اساس دستورالعمل ملی ایجاد بازارچه ها و در راستای ساماندهی بخشی از زنان دستفروش، زنان سرپرست خانوار و افرادی که مشکلات معیشتی دارند این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری ها در اجراي ماده 11 قانون ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي مصوب مجلس شوراي اسلامي و تبصره ماده 30 دستورالعمل اجرايي آن موظف به ایجاد بازارچه‌هاي محلي موقت براي عرضه محصولات صاحبان مشاغل خانگي می باشند، افزود: شورای اسلامی شهر گرگان در این راستا ایجاد بازارچه های محلی را در دستور کار خود قرار داده است و شهرداری پیگیر فرایند ایجاد این بازارچه ها با مشارکت نهادهای مرتبط باشد.

 

رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده مکان هایی از املاک شهرداری برای ایجاد این بازارچه ها پیشنهاد شده است که انتخاب نهایی از بین مکان های پیشنهادی در حال پیگیری می باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه ایجاد ساز وکار مناسب برای هماهنگی بین نهادهای مرتبط با این امر از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، خاطر نشان کرد: ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی، عرضه محصولات تولیدی مشاغل خانگی و صنایع دستی هنرمندان گرگان در بازارچه ها، جلوگیری از عرضه کالاهای خارجی، غیراستاندارد و قاچاق و تشکیل کمیته داوری برای تایید محصولات قابل عرضه در بازارچه ها از جمله موارد پیشنهادی مطرح شده در این جلسه بود.

 

عبداللهی ادامه داد: همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشت، در نظر گرفتن مسائل امنیتی و انتظامی و ایجاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان های مرتبط با این موضوع نیز از دیگر موارد پیشنهادی مطرح شده در این خصوص بود.

 

وی یادآور شد: مقرر شد این بازارچه ها در آستانه سال نو به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و به صورت موقت راه اندازی شود و در صورت نتیجه گیری مثبت و استقبال شهروندان از این بازارچه ها، فرایند دائمی شدن آن پیگیری خواهد شد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت