حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.
امروز : سه شنبه, 20 آذر 1397

بودجه 250 میلیارد تومانی سال 97 به شهرداری ابلاغ شد

 

بودجه 250 میلیارد تومانی سال 97 به شهرداری ابلاغ شد

افزایش 13 درصدی بودجه 97 شهرداری نسبت به سال گذشته

طی برگزاری مراسمی رسمی با حضور معاون عمرانی استانداری، معاونت امور هماهنگی عمرانی استانداری، مدیرکل سازمان برنامه ریزی استانداری، فرماندار شهرستان گرگان، شهردار و مدیران شهرداری و جمعی از مدیران استان و شهرستان بودجه 250 میلیارد تومانی سال97  به شهرداری گرگان ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای شهر گرگان، رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با ارایه گزارشی از روند بررسی و تصویب بودجه سال جاری شهرداری گفت: بودجه سال 97 شهرداری گرگان 250 میلیارد تومان پیش بینی و مصوب شده است که حدود 13% نسبت به بودجه سال گذشته رشد داشته است.

فائزه عبداللهی افزود: از بودجه مصوب شده  108 میلیارد تومان معادل 20/43 درصد برای اعتبارات جاری  و142 میلیارد تومان معادل 56.80 درصد برای اعتبارات عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه سعی کردیم در بودجه سال جاری موضوعات مطالعاتی و پژوهش و توجه به فناوری، تمرکز زدایی و واگذاری مسوولیت‌های مدیریتی به مناطق را مورد توجه قرار دهیم، اظهار داشت: بودجه شهرداری گرگان بر اساس بخشنامه های ابلاغی وزارت کشور، برنامه ششم توسعه و طرح های مصوب بالادستی تدوین شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان، خاطر نشان کرد: ایمن‌سازی شهر در برابر سوانح غیرمترقبه، زیباسازی و فضاسازی، ارائه خدمات،جلب مشارکت سرمایه‌گذاری، بازسازی بافت های فرسوده و بافت های تاریخی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلب مشارکت شهروندان، و اقدامات مشابه از جمله موضوعاتی است که هم در بودجه لحاظ شده و هم مورد تاکید شورای اسلامی شهر قرار دارد.

عبداللهی همچنین با تاکید بر اهمیت بهبود عبور و مرور شهری و ساماندهی محور کمربندی گرگان، اظهار داشت: بهبود عبور و مرور شهری جز مسائل مهم شهر است به خصوص در محور کمربندی که متاسفاته در سال 1396، شاهد جان باختن 10 نفر در این محور بودیم و باید بتوانیم با انتقال کمربندی و تکمیل محور جدید کمربندی گرگان این میزان از تلفات جانی بر اثر سوانح رانندگی را کاهش دهیم.

عبداللهی تصریح کرد:پيگيري و تقويت درآمدهاي پايدار و وصول مطالبات معوق و كاهش وابستگي درآمدهاي شهرداري ناشي از ساخت و ساز، استقرار انضباط مالي و ايجاد تعادل بين منابع درآمدي و مصارف و انجام هزينه مطابق تحقق درآمد از اولویت های بودجه جاری و اولويت بندي طرح ها و پروژه هاي عمراني و توجه ويژه به تكميل طرح ها و پروژه هاي عمراني نيمه تمام، اقتصادی کردن طرح ها و پروژه ها، نگهداري از ابنيه ها و تاسيسات شهري در جهت حفظ سرمايه عمومي،ايمن سازي شهر در مقابل سوانح و حوادث طبيعي و غير مترقبه و بهسازي و نوسازي فضاهاي اداري و توجه خاص به اجراي پروژه هاي زود بازده بر اساس نياز ضروري محلات از اولویت های عمرانی بودجه سال جاری می باشد.

وی در ادامه با اشاره به بودجه سازمان های تابعه شهرداری تصریح کرد: در سال جدید بودجه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری 13 میلیارد و 435 میلیون تومان، بودجه سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر 12 میلیارد و 200 میلیون تومان، بودجه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مبلغ 8 میلیارد و 100 میلیون تومان و بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی 7 میلیارد و 800 میلیون تومان پیش بینی شده است.

انجام مطالعات و آماده سازی زیرساخت اطلاعات از اولویت های شهرداری

شهردار گرگان نیز در ادامه این جلسه با ارایه گزارشی از برنامه های مهم شهرداری در سال جدید گفت: انجام مطالعات و آماده سازی زیرساختی اطلاعات از مهمترین اولویت های شهرداری در سال جاری خواهد بود.

عبدالرضا دادبود افزود: در این راستا مطالعات اجرای «بی آر تی» را در دستور کار داریم و برای اجرای آن نیز اعتبار پیش‌بینی شده که در صورت مثبت بودن مطالعات، اجرای آن نیز در سال 1397 اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: ورود به نقشه جی آی اس، عکس برداری هوایی و مطالعات برای طرح جامع گردشگری، مطالعات طرح ریز پهنه‌بندی زلزله به صورت مشارکتی با سایر بخش‌های مرتبط در استان از جمله موضوعاتی است که در سال جاری در بودجه دیده شده است.

شهردار گرگان ادامه داد: همچنین مطالعات طرح پدافند غیرعامل و تهیه پیوست‌های فرهنگی برای پروژه‌های مهم از موضوعات مهم و در دستور کار شهرداری گرگان در سال جاری است و داشتن پیوست‌های فرهنگی برای پروژه‌ها را به عنوان الزام می‌بینیم.

دادبود همچنین از ضرورت ایجاد 5 میدان در راستای بهبود عبور و مرور شهری خبر داد و خاطر نشان کرد: خرید و نگهداری پل‌های مکانیزه در دستور کار شهرداری گرگان است زیرا به ایمنی افراد پیاده در معابر کمک می‌‌کند و به طور قطع بر کاهش کشته‌های ناشی از سوانح رانندگی و مجروحان ناشی از آن کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر اساس طرح جامع ترافیک، ساخت پارکینگ را در دستور کار داریم و امیدوارم امسال بتوانیم نخستین پارکینگ مکانیزه را در گرگان شاهد باشیم و در بودجه نیز اعتبار لازم برای این اقدام دیده شده است.

ضرورت توجه به توسعه متوازن شهری

معاون هماهنگی و عمرانی استانداری گلستان در مراسم ابلاغ بودجه شهرداری گرگان بر ضرورت توجه به توسعه متوازن شهری و توزیع جمعیتی در نقاط مختلف تاکید کرد.

میرمحمد غراوی با بیان اینکه از منابع استانی تا جایی که امکان داشته باشد به توسعه شهر گرگان کمک خواهیم کرد و امیدواریم که بودجه ۲۵۰ میلیارد تومانی شهرداری محقق شود، گفت: طبق قانون شهرداری مکلف است سرانه ها را بر اساس استانداردها تعیین کند و بسیاری از سرانه‎های شهری ما با استانداردها فاصله دارد و باید تلاش شود تا این موارد رفع شود.

مهندس غراوی افزود: دو سیاست محوری در روزهای پایانی سال گذشته مورد تاکید دولت قرار گرفت که یکی باز آفرینی شهری در راستای احیای بافت های فرسوده و دیگری توسعه حمل و نقل عمومی بود که این موضوع در گلستان نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: باید انگیزه مشارکت مردم در بازسازی بافت های فرسوده را با ارائه طرح های تشویقی از جمله افزایش تراکم بالا برد.

معاون هماهنگی و عمرانی استانداری گلستان خاطر نشان کرد: در سال گذشته 118 میلیارد تومان برای شهرداری ها و دهیاری های استان از اعتبارات ملی کمک گرفتیم و این روند در سال جاری نیز پیگیری می شود.

ضرورت تهیه طرح جامعه ترافیکی گرگان

فرماندار گرگان نیز در ادامه این جلسه شهر گرگان یک شهر زنده‌ است که تا بسیاری از ساعات نیمه شب شاهد ترافیک در گرگان هستیم و شاهد حضور گردشگران و مسافران در تمام طول سال در تمام ساعات شبانه‌روز در گرگان هستیم که این نشان می‌دهد باید طرح جامع ترافیکی در گرگان با جدیت بیشتر دیده شود.

وی با اشاره به اینکه از 480 هزار نفر، 350 هزار نفر در گرگان سکونت دارند، گفت: غریب به 125 هزار خودرو با شماره ایران 59 (گرگان) و 55 هزار موتورسیکلت در گرگان در حال تردد هستند که به ازای کمتر از چهار نفر یک خودرو در گرگان وجود دارد.

سیدعباس حسینی همچنین با اشاره به اهمیت بافت تاریخی گرگان، افزود: می‌توانیم نوروزگاه را در شهر گرگان در بافت تاریخی گرگان داشته باشیم و نیاز است از امروز برای فروردین سال آینده برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شود.

اهمیت طرح های مطالعاتی در شهرداری

رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان در مراسم ابلاغ بودجه شهرداری گرگان بر اهمیت طرح‎های مطالعاتی و ساختار سرمایه ای مناسب در اجرای پروژه های شهری تاکید کرد.

حسین پیش‌قدم افزود: بودجه سال ۹۷ کشور، در حمایت از بافت‎های فرسوده و حمل و نقل عمومی نگاه ویژه‎ای دارد و هزار میلیارد تومان اعتبار برای فضاهای عمومی شهری از بخش‎های مهم مصوبه بودجه در حوزه مدیریت شهری است.

پیش‌قدم با بیان این که اصلاح ساختار اداری باید اتفاق بیفتد اظهار داشت: براساس ماده ۲۸ برنامه ششم مجوز برون‎سپاری وظایف دیده شده و امیدواریم بخشی از وظایف را به ویژه به شهرداری گرگان منتقل کنیم.

ناصر گرزین در مراسم ابلاغ بودجه شهرداری گفت: بودجه سال ۹۷ شهرداری گرگان، ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته اما فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه ایده ال داریم.
وی با تاکید بر اینکه باید شهری درخور شهروندان داشته باشیم و آن ها تغییر و تحول اساسی را احساس کنند٬ افزود:سرمایه گذاری برای شهر گرگان را باید جدی بگیریم و همچنین با کمک استانداری باید امنیت سرمایه گذاران را حفظ کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر گرگان همچنین بر ضرورت انتقال محور کمربندی گرگان تاکید و خاطر نشان کرد:کمربندی گرگان برای شهروندان امن نیست و باید هرچه سریعتر برای آن فکر شود و بودجه آن نباید فقط بر عهده شهرداری باشد بلکه اداره شهرسازی هم باید وارد عمل شود.

وی ادامه داد:از سال ۸۳ به مردم قول تله کابین دادیم و اکنون که در سال ۹۷ هستیم گره های زیادی برای اجرایی کردن آن وجود دارد؛ باید به عهد و پیمان خود وفا کنیم.

 

 

 

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت