حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
به مناسبت روز شوراها

اعضای ادواری شورای اسلامی شهر تقدیر شدند

 

اعضای ادواری شورای اسلامی شهر گرگان با حضور در صحن شورا طی شصتمین جلسه رسمی، علنی، و فوق العاده که با حضور فرماندار گرگان و مهندس هزار جریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا برگزار شد، به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی در ابتدای این جلسه ضمن گرامی داشت اعیاد شعبانیه و روز شوراها گفت: هدف از برگزاری این نشست بهره گیری از تجربیات و اندوخته های اعضای ادوار گذشته شورای شهر از دوران خدمت آنان در راستای توسعه هر چه بیشتر شهر و رفع مشکلات است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه پویایی اقتصادی و نشاط اجتماعی با ساز و کارهای توسعه عمرانی و استفاده از خرد جمعی محقق خواهد شد، افزود: تمام تلاش شورا بر این است که به خواسته ها و نیازهای مردم توجه کند.

وی ادامه داد: پیشبرد سریع و اصولی برنامه ها از جمله وظایفی است که در قانون برای شوراها تدوین شده  و باید همه برای اجرایی شدن آن مشارکت کنند.

عبداللهی با بیان اینکه سعی می کنیم مسائل را عینیت ببخشیم و آن ها را به مردم منتقل کنیم، اظهار داشت:کسانی که خود را در معرض انتخاب قرار می دهند و در جایگاه نمایندگی شورای شهر قرار می گیرند، دغدغه و دلسوزی برای پیشرفت شهر دارند و بهره گیری از نظرات و دیدگاه های آنها در حوزه شهری می تواند منجر به اتفاقات خوشایندی شود.

شهردار گرگان نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت پژوهش و مطالعه در اجرای پروژه های شهری اظهار داشت: چند طرح مطالعاتی مهم از قبیل طرح جامع گردشگری شهر گرگان و طرح جامع سیما و منظر شهری در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

دادبود همچنین از تدوین سند توسعه محلات خبر داد و گفت: در این سند پیشنهاداتی در حوزه های زیربنایی، اقتصادی و اجتماعی محلات مختلف شهر ارائه می شود.

فرماندار گرگان نیز در جمع اعضای ادواری شورای اسلامی شهر گرگان گفت: شوراها باید پیگیر امور مردم باشند و هرچند اختلاف سلیقه در شوراها وجود دارد اما اعضا اختلاف هدفی با یکدیگر ندارند.

دکتر حسینی با تاکید بر ضرورت هماهنگی به جای من آهنگی در شورای اسلامی شهر، افزود: شوراها برای این شکل گرفته اند تا به عنوان پارلمان های محلی برای حل مشکلات شهر  و توسعه آن تصمیم گیری کنند.

وی همچنین بر ضرورت پیگیری مشکلات آب شرب در برخی محلات، ساماندهی بافت فرسوده، تاریخی و ناکارآمد شهر و جذب سرمایه گذار تاکید کرد.

در ادامه این نشست صمیمانه نماینده مردم گرگان و آق قلا نیز ضمن گرامی داشت اعیاد شعبانیه، روز کارگر و روز شوراها گفت: در مجلس شورای اسلامی لوایحی تعیین سختی کار و افزایش حقوق کارگران مطرح شده است که این لوایح در پیچ و خم های مجلس مانده است.

مهندس هزارجریبی با  بیان اینکه کارگران همیشه سختی می‌کشند و امنیت شغلی ندارند، اظهار داشت: در مجلس لوایح زیادی به نفع کارگران و برای رفع مشکلات آنان طرح می‌شود، اما به دلیل اختلاف نظر های زیاد بسیاری از این لوایح تصویب نمی‌شود.

ضرورت توجه و برنامه ریزی برای بافت های فرسوده و بافت تاریخی،ایجاد ستد دبیرخانه اعضای ادواری شورای اسلامی شهر گرگان، جذب سرمایه گذاران، نگاه عدالت محور به محلات و توسعه متوازن شهری، ایجاد مرکز مطالعات شهری و جلب مشارکت مردم بخشی از موضوعات پیشنهادی و مورد تاکید اعضای ادواری شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه بود.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت