حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : کسی که از گناه توبه کرده مانند کسی است که گناه نکرده است.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
مهندس یوسفی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد

اجرای کارشناسی پروژه ها، توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی گرگان

مهندس یوسفی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد

اجرای کارشناسی پروژه ها، توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی گرگان

مهندس یوسفی در اولین نطق پیش از دستور خود طی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گرگان ضمن گرامی داشت مناسبت ها و قدردانی از حضور مردم در انتخابات شوراها گفت: از همشهریان عزیز گرگانی تشکر ویژه دارم که برای دومین بار بنده را به عنوان خادم خود در شورای اسلامی شهر انتخاب کردند و انشاالله که بتوانم خادمی لایق، صادق و دلسوز برای مردم شریفم باشم.

وی افزود: امیدوارم با توجه به آخرین اطلاعات به دست آمده نسبت به موضوعات شهری بتوانم در جهت خیر و صلاح، آینده نگری و منافع شهرم بدون در نظر گرفتن منافع افراد خاص به نمایندگی از شما مردم بزرگوار به لوایح شهری رای دهم.

وی با بیان اینکه تاکنون هرگونه رای موافق یا مخالف داده ام همواره منافع اکثریت مردم شهر را در نظر گرفتم، اظهار داشت: انشالله که بتوانم همین رویه را تا آخرین روزی که به عنوان خادم و نماینده شورای شهر اسلامی شهر گرگان، ادامه دهم و جز خیر و مصلحت شهرم و مردم عزیز هیچگونه تصمیم دیگری اتخاذ ننمایم.

مهندس یوسفی همچنین از تمامی کسانی که برای شهر گرگان طی سالیان دور و نزدیک دلسوزانه و با آینده نگری تصمیم گرفتند و همه شهرداران و شورائیانی که منافع مردم را سرلوحه کار خود قرار دادند، قدردانی کرد.

بررسی نقاط ضعف و قوت پروژه های اجرایی گذشته

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه با بررسی نقاط قوت و ضعف تصمیم گیری ها و اجرای یک سری از پروژه ها در ادوار گذشته، باید سعی کنیم نقاط قوت کارهای صورت گرفته را پررنگ تر و نقاط ضعف را کمرنگ تر کنیم، گفت: به عنوان مثال اگر بخواهیم به یک مورد از نقاط قوت طی سالیان اخیر اشاره کنیم می توان اجرای پروژه ها در زمان بندی مشخص و بهره برداری به موقع از پروژه ها را نام برد.

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری ادامه داد: در بررسی نقاط ضعف ها نیز به عنوان مثال  اگر در حوزه ترافیک با هزینه چند ده میلیاردی زیرگذر صیاد شیرازی در  محور ناهارخوران  اجرا شد، امروز نباید شاهد ترافیک خیلی سنگین در این محور باشیم و یا نباید بدون رعایت مسائل کارشناسی و زیست محیطی پروژه غیر ضروری را اجرا کنیم که منجر به لطمه زدن کار اقتصادی و بیکاری یک سری افراد مثل رستوران های کمربندی شود.

وی افزود:یا موضوع اجرای غیر کارشناسی و غیر ضروری زیرگذر در مسیر ناهار خوران که در صورت تحقق منجر به از بین بردن قسمت عمده ای از سایت ورزشی همکلاسی و  قطع چند صد اصله درخت می شد و یک فضای نازیبا  و غیر کارشناسی در یک محور طبیعی ایجاد می کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه شورا و شهرداری پس از بررسی کارشناسی در پروژه ها و لحاظ پیوست فرهنگی و استفاده از مشاورین قوی و بررسی دقیق همه جانبه و آینده نگری باید در مورد اجرای پروژه های تصمیم گیری کنند، تصریح کرد: آیا تا کنون موفق شدیم از امکانات و فرصت های مناسب شهرمان بهره ببریم؟ آیا به موضوعات فرهنگی و یا موضوعات انسان محور طی این چند سال اخیر توجه کرده ایم؟ آیا سعی و تلاش کردیم که به گنج های نهان انسان ساخت شهرمان مثل بافت تاریخی و ... دست یابیم؟!!!

تقدیر از برگزاری جشن نیمه شعبان توسط شهرداری

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان همچنین ضمن تقدیر از مجموعه شهرداری برای برگزاری جشن نیمه شعبان در محله غدیر به عنوان یکی از محلات ضعیف شهر، گفت: نیاز به شادی و امید اجتماعی در کشور به یک ضرورت تبدیل شده است و یکی از مولفه‌های امیدواری و شادابی، که معنای مثبتی از زندگی را اشاعه می‌دهد و نتیجه آن می‌تواند رضایت از زندگی همراه با امیدواری مردم باشد، ورود مدیریت شهری به جشن‌های ملی و مذهبی است.

مهندس یوسفی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا مردم به‌صورت محله‌ای و خانوادگی در این موضوعات ورود پیدا کنند و حضور پرشور و نشاط مردم در جشن نیمه شعبان نشان از استقبال و مشارکت مردم برای این موضوع و نیاز به توجه آن توسط مدیران و مسئولان داشت که امیدواریم شاهد اتفاقات بهتر و بیشتری در این حوزه و در راستای ایجاد نشاط اجتماعی باشیم.

ضرورت های سرمایه گذاری وگردشگری

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از گرگان، گفت: قطعاً ظرفیت شهرمان در زمینه پذیرش مسافر در ایام مختلف سال و تبدیل شدن به مقصد سفر وجود دارد و باید از این موهبت بهره کافی را ببریم و حمایت از صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذران این صنعت می تواند گرگان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کند.

وی افزود: انتخاب گرگان به عنوان یک مقصد گردشگری از طرف مسافران می‌تواند باعث معرفی هرچه بیشتر جاذبه‌های طبیعی، مذهبی، تاریخی، صنایع دستی و در نهایت توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال، توسعه وتجهیز، کاهش کم و کاستی‌ها و  احیای آداب و رسوم سنتی فراموش شده را به همراه داشته باشد.

احیای بافت تاریخی گرگان

مهندس یوسفی با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان اولین بافت تاریخی کشور بود که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، گفت: برنامه های خوبی از جمله راه اندازی دفتر بهسازی و احیا بافت تاریخی گرگان در شهرداری و تشکیل کمیته احیای بافت تاریخی و راه اندازی کمیسیون بازآفرینی شهری در شورای اسلامی شهر در این دوره از شورای برای احیای بافت تاریخی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: به منظور آشنایی بیشتر با موفقیت های شهرهای دیگر در زمینه برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه بافت تاریخی چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به همراه  معاونت عمرانی شهرداری و کارشناس مربوطه شهرداری و مدیر کل محترم میراث فرهنگی و معاونت گردشگری و معاونت میراث این سازمان و معاونت شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی طی روز های گذشته بازدیدی از بافت تاریخی شهر یزد داشتند.

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری با بیان اینکه استان یزد در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی می باشد و همین امر گردشگری را محور توسعه این استان قرار داده است، گفت: این استان 2270 هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار است.

وی افزود: یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود و نکته جالب اینکه از بودجه حدود 600 میلیارد تومانی یزد مبلغ 70 میلیارد تومان به احیای بافت تاریخی این شهر اختصاص یافته است. 

مهندس یوسفی خاطر نشان کرد: بدون شک برای جذب گردشگر در این حوزه باید زیرساخت های مناسب و متناسب با اقلیم و شرایط استان فراهم شود و این موضوع در گرو تلاش و همدلی همه مسئولان  از جمله استانداری، معاونت عمرانی استان، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی شورای شهر و شهرداری و همه ادارات مرتبط است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در پایان با بیان اینکه باید سعی کنیم با همدلی، همراهی، مشورت و بهره گیری از مطالعات کارشناسی و نیاز سنجی، پروژه هایی را در زمینه های مختلف اجرایی کنیم که در راستای توسعه شهری باشد و مانع از جلوگیری و هدررفت هزینه ها شود، اظهار داشت: امید است با بهره گیری از تجربیات گذشته قدم در راهی برداریم که خیر و منفعت عمومی را به همراه داشته باشد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت