حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : هيچ كس روز قيامت در امان نيست ، مگر آن كه در دنيا خدا ترس باشد.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بیماران صعب العلاج نیازمند حمایت بیشتر از سوی مسئولان هستند

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بیماران صعب العلاج نیازمند حمایت بیشتر از سوی مسئولان هستند

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در شصت و یکیمین جلسه رسمی و علنی بر ضرورت حمایت بیشتر مسئولان از بیماران خاص و بیماران صعب العلاج با توجه به هزینه های بالای درمان برای این بیماران تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی در این جلسه ضمن گرامی داشت مناسبت ها با اشاره به اینکه تعداد 7 هزار بيمار خاص و سرطاني تحت حمايت بنياد بيماري هاي خاص در استان گلستان هستند، گفت: بیماران خاص و صعب العلاج با سختی های زیادی از جمله پروسه درمان و هزینه‌های ناشی از آن روبرو هستند که همین امر باعث شده بیماران چشم حمایت به مسئولان بدوزند.

وی افزود: هزينه هاي بالاي ويزيت، درمان، جراحي های تخصصي و همچنين تغذيه مناسب از دغدغه هايي است که همواره بيماران مبتلا به بيماري هاي خاص و سرطان با آن روبرو بوده اند و هزينه هاي سنگين درمان يکي ازاسترس هايي است که در برخي مواقع روند درمان آنها را کند مي کند و امیدواریم شاهد بسته های حمایتی دولت از این بیماران و حمایت از خانواده های آنان باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه همچنین با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای سالمندان در مدیریت شهری اظهار داشت: با توجه به جمعیت رو به افزایش سالمندان در جامعه اقدامات لازم برای ارائه خدمات مناسب و جبران کمبودها در بخش سالمندان، باید در زمان مناسب صورت پذیرد.

عبداللهی با بیان اینکه سالمندان در واقع، بخشی از  شهروندان  آسیب پذیر  شهر  به  شمار  می آیند و در صورتی که فضاهای شهری برای سالمندان مناسب سازی شود، برای سایراقشار جامعه نیز پیامدهای مثبتی دارد، ادامه داد: در این راستا می توان از ظرفیت سمن ها و خیرین و بخش خصوص در موضوع سالمندان نیز استفاده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: امکان تردد پیاده در محله، دسترسی سالمند به اماکن عمومی، دسترسی به حمل و نقل عمومی، دسترسی به ایستگاه های حمل و نقل عمومی، مشارکت سالمندان در فعالیت های داوطلبانه، دسترسی سالمندان به اطلاعات سلامت، دسترسی سالمندان به سرویس های اجتماعی و سلامت در منزل و امنیت اقتصادی سالمندان از شاخص های شهر دوستدار سالمند از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت می باشد که انتظار می رود در برنامه ریزی های شهری نیز مورد توجه قرار بگیرد.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت