حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.
امروز : سه شنبه, 20 آذر 1397

برنامه های سال97 شهرداری گرگان در بافت تاریخی تشریح شد

در دومین جلسه کمیسیون بازآفرینی شورا

برنامه های سال97 شهرداری گرگان در بافت تاریخی تشریح شد

رئیس کمیسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای اسلامی شهر گرگان از ارایه برنامه های در دست اقدام شهرداری برای سال 1397 در محدوده بافت تاریخی طی دومین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان مهندس مرتضوی با بیان این مطلب گفت: بر اساس گزارش ارایه شده از سوی سرپرست بافت تاریخی شهرداری گرگان در این جلسه احیاء گذر محور های تاریخی و مرکز محلات، جداره سازی، ساماندهی و بهسازی جداره میدان شهرداری، خرید خانه های تاریخی و اجرای طرح باغمزار استاد لطفی از مهمترین برنامه های در دست اقدام شهرداری در این خصوص می باشد.

وی افزود: طراحی محورهای تاریخی با محوریت پیاده روسازی نیز در دستور کار قرار دارد که این موضوع علاوه بر سرزنده سازی محیط و خاطرات تاریخی محل، جذب گردشگران را نیز به همراه دارد.

رئیس کمیسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری ادامه داد: در این راستا همچنین کف سازی مرکز محله سبزه مشهد و جداره سازی آن  با توجه به نقش مهم جداره ها و اقدامات تخریبی در این بافت به دلیل نوسازی طی سالهای متمادی در دستور کار قرار گرفته که هدف آن احیاء بافت تاریخی و رونق گرشگری تاریخی با زنده سازی گذرهای قدیمی شهر می باشد.

 رئیس کمیسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: در صورتی که شهرداری حرکت مناسب و رو به جلو در موضوع بهسازی بافت تاریخی گرگان داسته باشد، شورا آمادگی دارد در قالب متمم، بودجه اجرایی این بخش را افزایش دهد.

مهندس مرتضوی با تاکید بر اینکه اجرای احیای بافت تاریخی مرکز محلات باید حتی المقدور از تیپ و نقشه واحدی تبعیت کند، اظهار داشت: اولین محوری که در دستور کار قرار گرفته است محور پاسرو تا باغ مزار استاد لطفی است و امیدواریم در یک ماه آینده اولین مرکز محله در مرحله انتخاب پیمانکار قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت حضور نمایندگان ادارات آب و برق و گاز در کمیسیون بازآفرینی به منظور جلوگیری از تخریب مجدد محورهای بهسازی شده، تصریح کرد: کف سازی بافت تاریخی حتما باید با جلب نظر و با حضور و همکاری ادارات و سازمان های خدمات رسان معمول گردد .

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت