حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : هر کس که دو روزش مساوی باشد باخته است.
امروز : سه شنبه, 20 آذر 1397
مهندس ربیعی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد

احیای گردشگری در بافت تاریخی گرگان

مهندس ربیعی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد

احیای گردشگری در بافت تاریخی گرگان

نامگذاری خیابانی به نام دکتر ظریف در گرگان

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان در نطق پیش از دستور خود طی شصت و چهارمین جلسه رسمی و علنی بر ضرورت برنامه ریزی برای احیای گردشگری در بافت تاریخی تاکید کرد و گفت: این موضوع باید با همکاری ادارات و سازمان های تابعه از جمله سازمان میراث فرهنگی و مسکن و شهرسازی پیگیری شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان مهندس حسین ربیعی با تاکید بر اینکه برای مدیریت بهینه بافت تاریخی قبل از هر چیز باید شهردار بافت تاریخی گرگان را تعیین کرد، افزود:شهردار بافت تاریخی باید کسی باشد که صاحب نظر و عاشق احیای بافت تاریخی باشد و از طرفی برای ترغیب شهروندان برای احیای بافت تاریخی باید عوارض بازسازی آن رایگان شود.

وی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود با اشاره تحولات سیاسی اخیر در موضوع برجام، اظهار داشت: تحولات 40 ساله انقلاب اسلامی ایران دنیایی از تجربه و مقاومت مردم کشورمان می باشد و هرروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا راه و نقشه جدیدی برای به زانو در آوردن این ملت غیور را بکار می گیرد و به یاری خداوند نتیجه ای جز یاس و ناامیدی نصیب آن نمی شود.

مهندس ربیعی ادامه داد: بازخورد این مقاومت 40 ساله اتحاد مردم با یکدیگر و مدیریت خردمندانه رهبران انقلاب بود که نتیجه آن اعتماد عمومی مردم به دولتمردان بوده است و تا این همدلی، اعتماد و یکپارچگی وجود دارد این دسیسه ها و ترفندهای نظامی و سیاسی راه به جایی نخواهد برد و آنچه دشمن را امیدوار می کند خدشه دار شدن این اعتماد و همبستگی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه مذاکرات برجام که استارت آن با مجوز مقام معظم رهبری شروع شد از ابتدا دارای موافقان و مخالفانی بود که هر کدام از آنها از تمام توان خود را برای اثبات دیدگاه های خود استفاده می کردند، تصریح کرد: اما دیدگاه ها و نقطه نظرات بازیگران سیاسی از جناح های مختلف داری فراز و نشیب های زیادی بود و فاصله دو دیدگاه حامیان و مخالفان مذاکرات هسته ای با کشورهای 5+1 به اندازه ای بود که می توان از اصطلاح صفر تاصد از آن نام برد و از آنهایی که خود را تحلیل گر سیاسی می دانستند این همه فاصله دیدگاه بعید به نظر می رسید!

مهندس ربیعی افزود: حتی بعد از پایان مذاکرات و تصویب برجام بازهم این لجبازی ها و مخالفت ها ادامه داشت و این موضوع جای تعجب است که اکثر شهروندان جامعه آن را درک می کردند ولی صاحب نظران مدعی سیاست مخالفت خود را همچنان داشتند چرا که نیت ها و اهداف آنها نمی گذاشت بفهمند؟!

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه برجام دارای دستاوردهای زیادی برای کشور ما بود، تصریح کرد: من فقط دو موضوع آن را کافی می دانم و از آن به عنوان یک اتفاق بزرگ در تاریخ دیپلماسی کشور یاد می کنم، همانطور که می دانید جایگاه ما در شورای امنیت سازمان ملل جزو کشورهای تهدید کننده امنیت جهانی است، یعنی در ماده 7 آن ثبت شده بود و در خط قرمز های رسمی سازمان بین الملل قرار گرفته بودیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه ما در تحریم اقتصادی کامل هم بودیم، اظهار داشت: دیدگاه جهانی ایران را به عنوان یک کشور جنگ طلب و شرور به رسمیت شناخته بود و مستکبران به سرکردگی آمریکا خود را طرفداران صلح و امنیت جهانی به دنیا معرفی می کردند.

وی ادامه داد: همین دستاورد برجام که دکتر ظریف و همراهانش توانستند با مذاکرات پیوسته و فشرده به آن جامعه عمل بپوشانند و جایگاه قرمز ما را در شورای امنیت را به جایگاه مثبت تبدیل کنند، خود بزرگترین دستاورد است که به تنهایی کافی است که از آن دفاع کنیم.

مهندس ربیعی با اشاره به خروج ترامپ از قرارداد برجام تصریح کرد: با این اتفاق به خوبی درک می کنیم که دکتر ظریف در این دیپلماسی تاریخی با کشورهای 5+1 چه خدمت بزرگ و جاودانه ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشورمان کردند که طی آن صلح طلبی و حقانیت کشور ما در تاریخ به ثبت رسید.

وی ادامه داد: برخی از تندروها و انحصار طلبان کشور را به یک جنگ تمام عیار که مشروعیت آن در شورای امنیت ملی به ثبت رسیده بود، سوق داده بودند و در حالی که ما در لب پرتگاه بودیم دکتر ظریف با قدرت تعامل توانست کشورهای 5+1را به پای میز مذاکره بکشاند و با یک دیپلماسی عالی نه تنها ایران را از بند 7 شورای امنیت خارج کند بلکه توانست به فعالیت هسته ای ایران رسمیت داده و ایران را جزو کشورهای دارای تکنولوژی هسته ای قرار دهد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه امروز با خطر افتادن برجام به دستاوردهای آن بیشتر از گذشته پی می بریم، اظهار داشت: روسیاهی نصیب کسانی است که برای قدرت طلبی خود تنها چیزی که به آن فکر نمی کنند مردم و منافع ملی است،اگر برجام به نفع آمریکا بود، ترامپ آن را لغو نمی کرد امروز این افراد باید اگر غرضی نداشتند از ظریف و دولت تدبیر و امید عذرخواهی کنند و حلالیت بطلبند.

مهندس ربیعی افزود: اگر فرض کنیم که با تصمیم ترامپ و شرکاء وی ما به زمان قبل از تصویب برجام در شورای امنیت ملی برمی گردیم که بعید می دانم چنین شود، همین برد کافی است که امروز آمریکا عهد شکن و جنگ طلب شناخته می شود و حقانیت و راستی آزمائی ایران از نظر سیاسی در افکار جهانیان و سیاست مداران به رسمیت شناخته شده است و تاریخ گواه این حقیقت خواهد بود و این موفقیت میسّر نگردید مگر با اجازه مقام معظم رهبری و دیپلماسی بسیار قدرتمند و حرفه ای دکتر ظریف و همکارانش که می توان از دکتر ظریف به عنوان امیرکبیر دیگری در تاریخ ایران یاد کرد و باید قدردان خدمت گذاران کشورمان باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه همچنین پیشنهاد کرد به منظور قدردانی از زحمات دکتر ظریف در ماجرای برجام، خیابانی به نام دکتر ظریف در گرگان نامگذاری شود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت