حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : پر حسرتترين مردم در روز قيامت، بنده اى است كه عدلى را وصف كند و خودش خلاف آن را عمل كند.
امروز : سه شنبه, 20 آذر 1397

احیای بافت تاریخی گرگان با کاربری گردشگری پیگیری می شود

احیای بافت تاریخی گرگان با کاربری گردشگری پیگیری می شود

اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به همراه مدیران شهرداری در بازدید از بافت تاریخی که با حضور کارشناسان میراث فرهنگی برگزار شد، بر ضرورت حفظ و بهسازی بافت تاریخی با کاربری فضاهای پذیرایی و اقامتی به منظور جذب گردشگر تاکید شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، در این برنامه اعضای شورای اسلامی شهر از حمام قاضی که از بناهای دوره صفوی است و در بازار نعلبندان قرار دارد، مجموعه باقری که با قدمتی بیش از ۱۵۰سال یکی از بناهای شاخص در بافت تاریخی شهر است، امامزاده نور و خانه رضا قلی نژاد که مربوط به دوران قاجار مي باشد، بازدید به عمل آوردند.

در ادامه همچنین خانه شفیعی ها که یکی از بناهای ارزشمند قدیمی و متعلق به دوره قاجار است و خانه تقوی های گرگان مورد بازدید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان قرار گرفت. 

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان پس از این بازدید در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی استان، هدف از این بازدید را که در راستای بیست و پنجمین جلسه این کمیسیون برگزار شد، عزم جدی شورای اسلامی شهر برای احیای بافت تاریخی عنوان کرد و گفت: در بودجه سال 1397 برای اولین بار مبلغ حدود 5 میلیارد تومان به احیای بافت تاریخی اختصاص داده ایم و همچنین در این راستا کمیسیون بازآفرینی شهری و بافت تاریخی نیز در شورای شهر شکل گرفت.

مهندس یوسفی افزود: تشکیل این کمیسیون و ادغام کمیته بافت تاریخی که پیش از این مصوب شده بود در این کمیسیون نشان از پیگیری و عزم جدی شورای شهر و شهرداری برای احیای بافت تاریخی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیزضمن قدردانی از اعضای شورای شهر، گفت: این حرکت شورای اسلامی شهر امید دهنده این است که بافت تاریخی گرگان تحولات خوبی در جذب گردشگر را پیش رو دارد.

مهندس کریمی از آمادگی میراث فرهنگی برای همکاری همه جانبه با شهرداری خبر داد و افزود: پیشنهاد می شود در این خصوص کمیته مشترک تشکیل شود و یا در کمیسیون بازآفرینی شورا نماینده میراث حضور داشته باشد.

برگزاری نشست مشترک ویژه شورای شهر، شهرداری و میراث فرهنگی در خصوص بافت تاریخی گرگان و ارایه گزارش از بازدید یزد و انتقال تجربیات با استاندار گلستان، برنامه ریزی برای نحوه ورود سرمایه گذار، تدوین طرح جامع گردشگری، هدف گذاری مرحله به مرحله برای احیای بافت تاریخی، بهره گیری از تجربیات شهرهای موفق مانند یزد در زمینه بافت تاریخی و اطلاع رسانی و معرفی جاذبه ها از جمله برنامه های پیشنهادی مطرح شده در این نشست بود.

 

 

 

 

 

 

 

احیای بافت تاریخی گرگان با کاربری گردشگری پیگیری می شود

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت