حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بالاترین درجه بهشت فردوس است و اگر چیزی از خدا می خواهید فردوس را طلب کنید.
امروز : شنبه, 27 بهمن 1397

جلب مشارکت شهروندان برای نگهداری از پارک های جنگلی

در بازدید از پارک جنگلی النگدره تاکید شد

جلب مشارکت شهروندان برای نگهداری از پارک های جنگلی

در بازدید از پارک جنگلی النگدره که در حاشیه بیشت و ششمین جلسه کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری برگزار شد،  جلب مشارکت شهروندان و ارایه آموزش های شهروندی برای نگهداری از پارک های جنگلی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس یوسفی هدف از برگزاری بازدیدها در حاشیه جلسات این کمیسیون را بررسی مشکلات موجود در حوزه فضای سبز، گردشگری و خدمات شهری عنوان کرد و گفت: آسیب های فروانی به پارک جنگلی النگدره، تراکم درختان و پوشش گیاهی بر اثر حضور بیش از حد شهروندان و عدم بهره برداری صحیح از این محیط  وارد آمده است و این موضوع می طلبد که آموزش های شهروندی در خصوص نگهداری از پارک های جنگلی در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان همچنین با تاکید بر ضرورت تهیه لباس های متحد الشکل برای پرسنل حفظ و حراست از فضای سبز شهری افزود: تهیه لباس های فرم برای کارکنان و حضور مستمر این افراد در پارک های جنگلی به منظور ارایه آموزش های لازم به شهروندان و تذکر نکات ایمنی مورد نیاز در این خصوص نیز بسیار موثر می باشد.

وی ادامه داد آموزش نگهداری از فضاهای سبز و پارک های جنگلی در مدارس و با همکاری آموزش و پرورش نیز از جمله موضوعاتی است که در این خصوص می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

مهندس یوسفی اظهار داشت: ساماندهی، بهسازی و افزایش سرویس های بهداشتی النگدره، تکمیل و نگهداری جاده سلامت، سنگفرش نمودن جاده خاکی محور النگدره برای بهره وری پیاده روی، افزایش تعداد خودروهای برقی، ایجاد فضای دوچرخه سواری و حمایت از طرح  اختصاص روزهای زوج پارک جنگلی النگدره برای پیاده روی و تامین مسائل امنیتی نیز از جمله موضوعات مطرح شده در این بازدید بود.

رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به بازدید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به همراه مدیرعامل سازمان سیما و منظر شهرداری خاطر نشان کرد: در بازدید از میدان بسیج نیز بر ضرورت ساماندی فضای داخلی میدان و زیبا سازی  آن مورد تاکید قرار گرفت که بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه طرح بازپیرایی میدان بسیج در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.   

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت