حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : فضيلتى چون جهاد نيست و جهادى چون مبارزه با هواى نفس نيست.
امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
مهندس مرتضوی خبر داد

ارایه بسته های تشویقی برای سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده بررسی می شود

مهندس مرتضوی خبر داد

ارایه بسته های تشویقی برای سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده بررسی می شود

رئیس کمسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی وضعیت بافت های فرسوده شهری طی سومین جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت: در این جلسه  برای ساخت و ساز و سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده پیشنهاداتی ارائه شد که مقرر شد این موضوع در جلسه‌ای با انبوه‌سازان مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس محمد مرتضوی با تاکید بر اینکه از مهمترین اهداف، در بافت فرسوده شهری، «افزایش کیفیت زندگی» ساکنان این بخش از شهر است، افزود: تلاش بر این است تا با تکیه بر نظرات کارشناسان به راهکارهای عملی و موثری در این خصوص دست یافته و با همفکری و نگاه حمایتی، شرایط را برای تغییر این وضعیت، هموار کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به بودجه ای که اداره راه وشهرسازی در خصوص سکونتگاه ها دارد و همچنین برنامه ریزی شهرداری در این موضوع می توانیم  برآیند بهتری در عمل داشته باشیم و در این خصوص باید توجه داشت برنامه ریزی در هر محله ای با محله متفاوت است و هریک از محلات بر اساس ویژگی خاص خود باید مورد توجه قرار بگیرند.

رئیس کمسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه حدود 700 هکتار از بافت شهر گرگان بافت تاریخی وفرسوده است که شامل سکونتگاه های غیر رسمی نیز میشود، اظهار داشت: بافت فرسوده شهر در بحث نفوذ پذیری و استحکام بنا دارای ناکارآمدی جدی و فاقد استانداردهای لازم است.

مهندس مرتضوی تصریح کرد: باید برنامه های ویژه ای در جهت ایجاد محرک برای ورود سرمایه گذاران در نظر گرفت که نهایتاً منجر به کیفیت زندگی بهتر و کاهش مشکلات شهروندان و ساکنان این بافت ها خواهد شد.

وی افزود: همچنین مغایرت های در برخی مناطق و معابر که در عمل بافت فرسوده هستند ولی در حال حاضر خارج از محدوده بافت قرار دارند مشاهده می گردد و برخی اصلاحات در این زمینه لازم است که در اثر این اصلاحات تحولات جدی را در این مناطق شاهد خواهیم بود.

رئیس کمسیون بازآفرینی بافت تاریخی و فرسوده شهری شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: ایمن کردن و مقاوم سازی بافت فرسوده، تامین امنیت سرمایه گذاران و حمایت های فنی و اعتباری و برنامه ریزی برای پروژه های محرک در این بافت از جمله موارد پیشنهادی و مورد تاکید اعضای حاضر در این جلسه بود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت