حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : كساني كه رضايت مخلوق را به بهاي غضب خالق بخرند ، رستگار نخواهند شد.
امروز : سه شنبه, 06 فروردین 1398

پیشنهادات طرح تفضیلی گرگان بررسی شد

پیشنهادات طرح تفضیلی گرگان بررسی شد

رئیس کمیسیون توسعه، عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی پیشنهادات طرح تفضیلی گرگان طی سی امین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس مهران کاظم نژاد با اشاره به اینکه طرح تفصیلی طرحی است که بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع تهیه می شود، گفت: نحوه استفاده از زمین های شهری را در سطح محلات مختلف شهر و موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آنها و وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت، تراکم در واحدهای شهری، اولویت های مربوط به مناطق بهسازی، توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری در این طرح تعیین می شود.

وی افزود: در طرح تفضیلی گرگان نیز ضوابط مربوط به منطقه مسکونی، منطقه بافت ویژه مرکز شهر، منطقه تجاری، کاربری فضای سبز، منطقه صنعتی، کاربری های آموزشی، کاربری های درمانی، کاربری های اداری، کاربری های فرهنگی – مذهبی و سایر کاربری ها مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاداتی اعم از بررسی وضعیت شهرک رازی و کوی طبیعت بر اساس مقررات طرح تفضیلی مطرح شد، اظهار داشت: در این نشست همچنین بر ضرورت هماهنگی بین طرح تفضیلی و طرح جامع شهری تاکید شد.

مهندس کاظم نژاد با بیان اینکه  ﺍﺟﺮﺍ کردن ﻃﺮﺡ ﺗﻔﺼﻴﻠﻲ ﻳﻜﭙﺎﺭﭼﻪ ﺷﻬﺮ ﻭ عمل کردن به این ﺿﻮﺍﺑﻂ ﻭ ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ، موجب ﻫـﺪﺍﻳﺖ ﻭ ﻛﻨﺘـﺮﻝ ﺗﺤﻮﻻﺕ ﻛﺎﻟﺒﺪﻱ ﺷﻬﺮ، ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﻲ ﻓﻀﺎﻫﺎﻱ ﺷﻬﺮﻱ ﻭ ﺩﺳﺘﻴﺎﺑﻲ ﺗﻮﺃﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﺣﻘﻮﻕ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻭ ﺧﺼﻮﺻـﻲ ﺩﺭ ﺳـﻄﺢ ﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﺗﻠﻔﻴﻖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺁﻥ ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺒﺮﺩ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻭ ﻋﻤﺮﺍﻥ ﺷﻬﺮﻱ می شود، خاطر نشان کرد: طرح تفصیلی در حقیقت، تنظیم برنامه‌های مفصل و انجام اقدامات جزء به جزء مناطق و محلات شهری و طراحی آنهاست که خدمات و فضاهای شهری با مشخص کردن جزئیات تعیین می‌شود. 

وی با تاکید بر اینکه طرح تفضیلی باید تداوم داشته باشد، خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوان خطوط کلی طرح جامع را به طرحهای دقیق قابل اجرا تبدیل کرد، از مکانیزم طرحهای تفصیلی استفاده می شود. زیرا طرحهای جامع، شامل مسائل و راهنماییها و خط مشی‌های کلی است و به جزئیات نمی‌پردازد و طرح تفصیلی، متعاقب طرح جامع شهری و به منظور اجرای برنامه‌های اجرایی تصویب شده، در این طرح صورت می‌گیرد.

 

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت