حدیث روز

 
امام مهدی (عج) می فرماید : هنگام ظهور فرج را خدا می داند و بس و هر که برای ظهور من وقتی تعیین کند دروزغگو است.
امروز : سه شنبه, 06 فروردین 1398
اجرای برنامه های نشاط آور نیاز حیاتی جامعه

150 کلاس آموزشی و فرهنگی از برنامه های خانه های فرهنگ در طرح اوقات فراغت

اجرای برنامه های نشاط آور نیاز حیاتی جامعه

150 کلاس آموزشی و فرهنگی از برنامه های خانه های فرهنگ در طرح اوقات فراغت

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان از برگزاری 150 کلاس آموزشی، هنری، مهارتی و قرآنی در طرح اوقات فراغت خانه های فرهنگ سطح شهر خبر داد و بر ضرورت اجرای برنامه های شاد، مفرح و نشاط آور در مناسبت های مختلف و در همه نقاط شهری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس محمد ابراهیم جرجانی با بیان اینکه بررسی اهم پروژه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری گرگان در دستور کار سی و هفتمین جلسه این کمیسیون قرار گرفت، گفت: بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه برگزاری دوره های آموزش شهروندی، آموزش در حوزه سلامت، طرح های فوق برنامه اردویی و تفریحی، برنامه های آموزش قرآن، دوره های آموزشی هنری، علمی و مهارتی از جمله برنامه های پیش بینی شده سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در طرح اوقات فراغت خانه های فرهنگ می باشد.

وی با اشاره به اینکه با شروع فصل تابستان  یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها، بحث اوقات فراغت و استفاده از این فرصت ارزشمند می باشد، اظهار داشت: برنامه ریزی برای استفاده بهینه از اوقات فراغت قطعا می تواند در رشد و شکوفایی و شناسایی استعدادها بسیار موثر باشد و در این بین خانه های فرهنگ از نقش برجسته ای برخوردار می باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به فعالیت 14 خانه فرهنگ زیر مجموعه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در سطح شهر ادامه داد: در برنامه های طرح اوقات فراغت امسال آموزش های شهروندی در خصوص اصلاح الگوی مصرف با مشارکت سازمان آب و فاضلاب نیز پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه برگزاری جشنواره اقوام و برنامه های جنگ شادی و نشاط با اهداف آموزش شهروندی از برنامه های پیش رو سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری است، تصریح کرد: نهادینه کردن نشاط اجتماعی برای کاهش افسردگی،اضطراب و استرس و رسیدن سلامت رفتاری ، جسمی و روحی و روانی در بین شهروندان از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه و برنامه ریزی قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه باید با برگزاری برنامه های مختلف از جمله طنز، مسابقات ورزشی در محلات مختلف، موسیقی های بومی، هنرهای خیابانی، مسابقات نقاشی و برگزاری جشنوارهای فرهنگی و هنری نشاط اجتماعی جامعه را بالا ببریم، افزود: فعالیت‌های نشاط آور در جامعه نیاز فوری و حیاتی می باشد و باید باور داشته باشیم که هر چه نشاط اجتماعی در جامعه افزایش یابد شاهد آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت.

جرجانی همچنین با تاکید بر ضرورت برگزاری روز ملی گرگان و هفته فرهنگی گرگان با اجرای برنامه های متنوع خاطر نشان کرد: با توجه به مصادف شدن این مناسبت ها با ایام ماه محرم باید با برنامه ریزی مناسبت نسبت به برگزاری این مناسبت اقدام شود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت