حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : همه كمال در سه چيز است : 1ـ فهم عميق در دين 2ـ صبر بر مصيبت و ناگوارى 3ـ اندازه گيرى خرج زندگانى
امروز : دوشنبه, 29 مرداد 1397
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان

بهره مندی از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری یک ضرورت است


رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان

بهره مندی از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری یک ضرورت است

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان طی چهل و دومین جلسه این کمیسیون که بررسی لایحه شیوه نامه استفاده از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری در دستور کار قرار گرفت بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی با توجه به رکود ساخت و سازها و کمبود منابع مالی در شهرداری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس محمدابراهیم جرجانی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین در شرایط کنونی می تواند راهکار موثری برای تسریع روند پروژه‌ها و ادامه فعالیت‌های عمرانی باشد، گفت: توجه به ظرفیت ها و قابلیت های خیرین یکی از موضوعات مغفول مانده در شهرداری می باشد و با احیاء این موضوع می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه تدوین شیوه نامه بهره مندی از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: موضوع این شیوه نامه راه اندازی، تجهیز و ساخت فضاهای سبز، پارک ها، زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان و... می باشد که خیرین می توانند با کمترین رقم در این ساخت و ساز مشارکت نمایند .

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه چارچوب قانونی این شیوه نامه باید رعایت شود، اظهار داشت: توجه به نکات درون سازمانی و موضوعات حقوقی این شیوه نامه در حال بررسی است و پس از جمع بندی لایحه آن به صحن شورا ارجاع خواهد شد.

مهندس جرجانی در این خصوص خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی مسئولیت‌های شهرداری باید از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خیرین به‌عنوان ظرفیت‌هایی مناسب استفاده کرد تا خلاء‌های ناشی از کمبود نقدینگی برطرف شده و روند پیشرفت امور با رکود وکندی مواجه نگردد.

وی در ادامه از بررسی چند طرح فرهنگی طی این جلسه خبر داد و تصریح کرد: طرح کافه بازی سیار به عنوان یکی از روش های بهینه سازی اوقات فراغت در این جلسه پیشنهاد و بررسی شد که و در این طرح اتوبوسی با نقش و تزئینات اختصاصی در پارک ها و محلات شهر گرگان مستقر می شود و برنامه های آموزشی، تفریحی و رقابتی به شهروندان ارائه  می دهد

وی افزود: از دیگر طرح های پیشنهادی در این جلسه «طرح به ماه نگاه کن» در حوزه حجاب و تولید و فروش لباس بانوان سنتی اسلامی توسط کانون فرهنگی و هنری شیفتگان ظهور مسجد امام خمینی (ره) بود که مقرر شد روند اجرایی این طرح ها با همکاری سازمان های مرتبط مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

 

دسته بندی: خبرها 21 مرداد 1397, 13:16
بازدیدها: 14 نظرات: 0 نویسنده: کارشناس

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت