حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان

بهره مندی از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری یک ضرورت است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان

بهره مندی از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری یک ضرورت است

 

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان طی چهل و دومین جلسه این کمیسیون که بررسی لایحه شیوه نامه استفاده از ظرفیت خیرین در پروژه های شهرداری در دستور کار قرار گرفت بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی با توجه به رکود ساخت و سازها و کمبود منابع مالی در شهرداری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس محمدابراهیم جرجانی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین در شرایط کنونی می تواند راهکار موثری برای تسریع روند پروژه‌ها و ادامه فعالیت‌های عمرانی باشد، گفت: توجه به ظرفیت ها و قابلیت های خیرین یکی از موضوعات مغفول مانده در شهرداری می باشد و با احیاء این موضوع می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه تدوین شیوه نامه بهره مندی از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: موضوع این شیوه نامه راه اندازی، تجهیز و ساخت فضاهای سبز، پارک ها، زمین های ورزشی، زمین بازی کودکان و... می باشد که خیرین می توانند با کمترین رقم در این ساخت و ساز مشارکت نمایند .

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه چارچوب قانونی این شیوه نامه باید رعایت شود، اظهار داشت: توجه به نکات درون سازمانی و موضوعات حقوقی این شیوه نامه در حال بررسی است و پس از جمع بندی لایحه آن به صحن شورا ارجاع خواهد شد.

مهندس جرجانی در این خصوص خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی مسئولیت‌های شهرداری باید از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و خیرین به‌عنوان ظرفیت‌هایی مناسب استفاده کرد تا خلاء‌های ناشی از کمبود نقدینگی برطرف شده و روند پیشرفت امور با رکود وکندی مواجه نگردد.

وی در ادامه از بررسی چند طرح فرهنگی طی این جلسه خبر داد و تصریح کرد: طرح کافه بازی سیار به عنوان یکی از روش های بهینه سازی اوقات فراغت در این جلسه پیشنهاد و بررسی شد که و در این طرح اتوبوسی با نقش و تزئینات اختصاصی در پارک ها و محلات شهر گرگان مستقر می شود و برنامه های آموزشی، تفریحی و رقابتی به شهروندان ارائه  می دهد

وی افزود: از دیگر طرح های پیشنهادی در این جلسه «طرح به ماه نگاه کن» در حوزه حجاب و تولید و فروش لباس بانوان سنتی اسلامی توسط کانون فرهنگی و هنری شیفتگان ظهور مسجد امام خمینی (ره) بود که مقرر شد روند اجرایی این طرح ها با همکاری سازمان های مرتبط مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت