حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : محبوب ترین کارها نزد خدا با دوام ترین آنهاست گرچه ا ندک باشد.
امروز : چهارشنبه, 24 مهر 1398
پزشکپور گفت:

اولویت خانه های فرهنگ باید آموزش بانوان خانه دار برای کمک به معیشت خانواده ها باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شوای شهر گرگان از بازدید خانه فرهنگ پرسش جهت آشنایی با فعالیتها و کلاس های آموزشی این خانه فرهنگ در حاشیه یکصد و چهل و چهارمین جلسه این كميسیون خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای شهر گرگان، علیرضا پزشکپور با اشاره به برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت در خانه های فرهنگ، هدف از این بازدید را آشنایی با فعالیت ها و کلاس های آموزشی این خانه فرهنگ عنوان کرد.

وی با بیان اینکه کلاس های آموزشی خانه های فرهنگ باید متناسب با نیاز شهروندان باشد، گفت: به طور مثال خانه های فرهنگ کلاس های آموزشی را برای بانوان خانه دار در زمینه های فنون و هنری برنامه ریزی کنند تا بانوان بتوانند به معیشت خانواده کمک نمایند و درآمد زایی داشته باشند.

در ادامه این بازدید مسئول خانه فرهنگ پرسش به تشریح گزارش فعالیت های این خانه فرهنگ پرداخت و گفت: هر هفته حدود600 مخاطب داریم که عده ای مخاطب آموزشی و عده ای برای عناوین مختلف فرهنگی اجتماعی و...مراجعه می کنند که کلاس های آموزشی را برای آنها با یک سوم قیمت و با بهترین مدرسان برگزار می کنیم.

فیروزفرد کمبود تجهیزات و کوچک بودن مکان و فضای آموزشی و نیاز به تامین نیروهای خدماتی از سوی خود سازمان برای خانه های فرهنگ را از جمله مشکلات این خانه فرهنگ عنوان کرد و آموزش خلاقیت و مهارت های زندگی به کودکان را از جمله کارکردهای این خانه های فرهنگ برشمرد.

وی ادامه داد: شورای فرهنگی از معتمدین و افراد شاخص در این خانه فرهنگ تشکیل شد که پیرامون مشکلات،کمبودها و ارائه راهکارها بحث و تبادل نظر می کنند و  طرح هایی مثل اجرای طرح کتابخوانی از دیگر فعالیت های این خانه فرهنگ می باشد.

در این بازدید همچنین تاکید شد که بنای شکل گیری خانه فرهنگ پرسش از اصفهان گرفته شده است تا مکانی برای پاسخگویی به مشکلات شهروندان در زمینه های مختلف و ارائه امور مشاوره ای باشد و قرار بود مشاورانی از ارگانهای مختلف در این خانه فرهنگ همکاری نمایند.

همچنین پیشنهاد شد با الگو پذیری از مشهد که سازمان فرهنگی هنری شهرداری مشهد با آموزش و پرورش برای استفاده از فضا و امکانات آموزش و پرورش تفاهم نامه همکاری انعقاد کردند، این موضوع در گرگان نیز به منظور توسعه فضاهای آموزشی خانه های فرهنگ پیگیری شود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت