حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : بالاترين عبادت، عفّت شكم و شهوت است.
امروز : شنبه, 28 مهر 1397
در کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر گرگان پیشنهاد شد

ایجاد شهرک گردشگری در منطقه زیارت


در کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر گرگان پیشنهاد شد

ایجاد شهرک گردشگری در منطقه زیارت

راهکارهای ساماندهی منطقه زیارت و بررسی مشکلات اهالی در این محور طی دوازدهمین جلسه کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و پاسخگویی به شکایات شورای اسلامی شهر گرگان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سعید رحیمی با اعلام این خبر گفت: نقد وبررسی مصوبات و تصمیماتی که تاکنون مراجع متعدد درخصوص نحوه ساماندهی منطقه زیارت اتخاذ نموده اند، بررسی و رفع تعارضات و ابهامات مصوبات مراجع متولی درخصوص الحاق منطقه زیارت به حریم شهری گرگان و  نحوه نظارت بر ساخت و سازهای منطقه زیارت از ناحیه مراجع ذیصلاح در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و پاسخگویی به شکایات شورای اسلامی شهر گرگان افزود: همچنین در این جلسه نحوه برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز و ساماندهی آنها در آینده، حمایت از طرح گردشگری ویژه و تقویت آن در منطقه زیارت و مسائل حقوقی و قانونی، معایب و محسنات الحاق منطقه زیارت به حریم شهری یا الحاق به روستای زیارت به عنوان محله منفصل در دستور کار بود.

رحیمی خاطر نشان کرد: ایجاد انگیزه برای مدیران استانی در جهت حمایت از منطقه زیارت مانند لواسان تهران    و بررسی پیشنهادات کارشناسی مدیران مرتبط و نهایتا ارائه آن به استانداری گلستان و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور جهت تصمیم گیری نهایی و قطعی از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

وی با بیان اینکه هدف از بررسی این موضوع در کمیسیون نظارت شورا تعیین تکلیف منطقه زیارت بود، اظهار داشت: در این جلسه همچنین گزارش تصویری از مشکلات منطقه زیارت ارایه شد که از جمله مشکلات آنها کمبود، عدم تناسب و توزیع نامناسب امکانات به جمعیت و نیز کمبود امکانات خدمات درمانی و بهداشتی می باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: اجرای طرح گردشگری و جهانگردی، تعیین متولی مشخص برای زیارت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از جمله مباحث مورد تاکید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه بود که نهایتاً پیشنهاد شد منطقه زیارت به عنوان محله منفصل شهر گرگان و یا شهرک گردشگری تبدیل شود.

شهردار گرگان نیز در این جلسه با بیان اینکه در طرح جامع زیارت در حریم شهر آورده شد، گفت:با اینکه زیارت در محدوده در منطقه حفاظت شده قرار دارد ولی رسماً چیزی حفاظت نمی شود بنابراین باید یا متصل به شهرداری شود و یا به عنوان شهرک مستقل گردشگری که مطابق با قوانین است، تبدیل شده و متولی داشته باشد.

عبدالرضا دادبود با تاکید بر اینکه تا زمانی که مرجع آن مشخص نباشد عملاً تصمیم گیری بی فایده است اظهار داشت:استان به دنبال ایجاد شهرک های گردشگری است و زیارت هم این ظرفیت  را دارد که برای موضوع گردشگری آن برنامه ریزی شود.

سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری نیز در این نشست ضمن ارایه توضیحاتی از تاریخچه حقوقی زیارت و موضوع ساخت و سازهای انجام شده، گفت: روستاهایی که به موجب طرح های جامع و هادی در داخل حریم شهر قرار دارند، در صورت دارا بودن شرایط شهر شدن، میتوانند به شهر ملحق شوند.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت