حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : به درستي كه من مرگ را جز سعادت نمي بينم و زندگي با ستمكاران را جز محنت نمي دانم.
امروز : شنبه, 28 مهر 1397
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد؛

حمایت از اقشار آسیب پذیر در سایه همدلی نهادهای مرتبط امکان پذیر است


رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد؛

حمایت از اقشار آسیب پذیر در سایه  همدلی نهادهای مرتبط امکان پذیر است

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در نشست اعضای شورا با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بر ضرورت توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جهت افزایش اشتغالزایی و کاهش مشکلات معیشتی این افراد در سایه تعاملات  نهادهای مرتبط با این موضوع تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان در این دیدار که در حاشیه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا برگزار شد، ناصر گرزین ضمن قدردانی از فعالیت های کمیته امداد امام خمینی با اشاره به مراجعات مکرر شهروندان آسیب پذیر و نیازمند گرگان برای دریافت مساعدت های مالی به شورای اسلامی شهر،گفت: اجرای برنامه هایی در راستای افزایش توانمندی این افراد و ایجاد اشتغال قطعاً گام موثری در کاهش این مراجعات خواهد بود.

وی ادامه داد: مشکلات معیشتی و اقتصادی مسئله‌ای چندجانبه است و دستگاه‌های زیادی برای مقابله با آن درگیر هستند و اگر قرار است کاری صورت گیرد باید اجماعی در سطوح بالای مدیریتی صورت بگیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این دیدار بر ضرورت معرفی و اطلاع رسانی مناسب طرح و برنامه های کمیته امداد در جهت توانمند سازی و خدماتی به شهروندان  تاکید کرد.

حمیدرضا آقاملایی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر گرگان به عنوان یک نهاد اجتماعی برگرفته از مردم نقش موثری در برقرای تعاملات دو جانبه دارد، افزود: قطعاً با همراهی و همدلی مردم و نهادهای مرتبط اهداف تعیین شده کمیته امداد نیز با موفقیت بیشتری محقق خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان نیز در این دیدار با بیان اینکه توانمند سازی افراد تحت پوشش کمیته امداد در برنامه پنجم و ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: در سال گذشته 19 هزار شغل تعهد استان بود که 4 هزار توسط کمیته امداد انجام شد.

اسکندری در ادامه با اشاره به اینکه نابسامانی های اقتصادی موجب افزایش فقر در جامعه شده است، افزود:  106 هزار نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان داریم که از این تعداد 95 هزار نفر مستمری بگیر و 14 هزار نفر دریافت کننده سایر خدمات می باشند.

وی در پایان بر ضرورت مدیریت بحران آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق تاکید و خاطر نشان کرد: ضریب نفوذ صندوق صدقات در استان 40 درصد می باشد که این رقم بسیار پایین بوده و نیازمند برنامه های فرهنگ سازی می باشد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت