حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : پنهان كننده كار نيك (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است و آشكاركننده كار بد سـرافكنـده است و پنهان كننـده كـار بـد آمـرزيـده است.
امروز : جمعه, 25 آبان 1397
مدیر پدافند غیرعامل شهرداری گرگان مطرح کرد؛

مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهرداری گرگان در دست اجرا می باشد

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری گرگان مطرح کرد؛

مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهرداری گرگان در دست اجرا می باشد

 

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری گرگان در نود و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گفت: مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهر گرگان با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان  پس از اخذ مجوزهای حفاظتی و امنیتی در دستور کار قرار دارد.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، بیدلی نامنی با بیان این مطلب افزود: طرح مطالعات شهری بدین منظور از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بتوانیم تهدیدها را احصاء و در مقابل تهدیدها و پیامدهای آن اقدامات متقابل را اجرایی کنیم.

 

وی ادامه داد: هوشمند سازی مدیریت شهری با استفاده از مانیتورینگ و کنترل ترافیک در شهرداری جزو برنامه های اولویت دار ما در پدافند غیرعامل شهری باید باشد و به استناد بند «ز» تبصره 12 قانون بودجه سال 1396 کلیه دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی مکلفند تا یک درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای خود را صرف اجرای طرح های پدافند غیرعامل بکنند.

 

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری گرگان در ادامه با اشاره به برنامه های آتی شهرداری گرگان در بحث پدافند غیرعامل اظهار داشت: طی موافقت نامه ای سه جانبه فی مابین سازمان پدافند غیرعامل، شهرداری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای شهرداری های بزرگ و با جمعیت بالای 250 هزار نفر چهار برنامه به عنوان اولویت تعریف شده است.

 

بیدلی نامنی افزود: تجهیز سازمان آتش نشانی به تجهیزات CBRN که در مقابل تهدیدات و حملات شیمیایی کاربرد دارد، آموزش عمومی پدافند غیرعامل برای مدیران، اجرای مانور و رزمایش با موضوع پدافند غیرعامل در شهرها و تهیه طرح جامع پدافند از جمله برنامه های پیش بینی شده برای شهرداری در این خصوص می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل در سال 1382 و بر اساس فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: برگزاری پیاده روی همگانی و برپایی نمایشگاه یک روزه با مشارکت دستگاه های اجرایی از برنامه های هفته نکوداشت پدافند غیرعامل می باشد.

 

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری گرگان ادامه داد: به طور کلی مجموع اقدام های غیرمسلحانه ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود به عنوان پدافند غیرعامل می باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: حفاظت از جان مردم، حفاظت از زیرساخت های حیاتی، استمرار خدمات ضروری، حفاظت از تجهیزات و تاسیسات، پایدار سازی مدیرت عالی کشور، حفاظت سایبری از کشور، تامین نیازهای مردم، حفاظت شهر در جنگ ها، تداوم شبکه های اطلاع رسانی و تداوم اداره و مدیریت مردم از جمله کارکردهای پدافند غیر عامل می باشد.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت