حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : به درستي كه من مرگ را جز سعادت نمي بينم و زندگي با ستمكاران را جز محنت نمي دانم.
امروز : جمعه, 25 آبان 1397
در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی

برنامه های گردشگری شهرداری گرگان تشریح شد

در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی

برنامه های گردشگری شهرداری گرگان تشریح شد

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان از تشریح برناه های در دست اقدام شهرداری و ارایه گزارش  در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری  طی هفتمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملایی گفت: این جلسه با حضور اعضای شورا، مدیران شهرداری و مشاوران کمیسیون به منظور بررسی فرآیند اجرای پروژه های گردشگری شهرداری برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه رئیس سازمان سیما، منظر و زیست شهری شهرداری گرگان به ارایه گزارشی از  سه پروژ سورتمه، بالون و زیپ لاین که در دست اجرا می باشد پرداخت و گفت: در اواین اولویت پروژه گردشگری بالون از ایستگاه مبدا عرصه مریم آباد  و بعد از آن به ترتیب سورتمه و زیپ لاین در دست اجرا  می باشند.

یحیی ستوده نیا افزود: برای اجرای پروژه سورتمه و زیپ لاین با توجه به اینکه ملک در مالکیت منابع طبیعی است، متاسفانه قادر به تخمین دقیق زمانی نیستیم اما این موضوعات در حال بررسی برای واگذاری به مجریان ذیصلاح می باشد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت استانداردها در اجرای پروژه های از مهمترین اولویت های شهرداری می باشد، ادامه داد: در حال حاضر یک سرمایه گذار داوطلب برای تامین منابع مالی پروژه های گردشگری سورتمه و زیپ لاین داریم و امیدواریم عرصه های معرفی شده در صیاد شیرازی مورد موافقت این سرمایه گذاران واقع شود تا در کوتاهترین زمان به سمت اجرای پروژه ها برویم .

در ادامه این جلسه مدیر بافت تاریخی شهرداری نیز به معرفی پروژه های اجرایی سال 97  پرداخت و از کف سازی مرکز محله مصلی با 10% پیشرفت و با مساحت 1400 متر مربع، جداره سازی مرکز محله سرچشمه و بازسازی خانه داروئی ها با هدف حفظ و صیانت از اثر تاریخی با مساحت 240 متر با کاربری اداری خبر داد.

عذرا عمادالدین افزود: طرح بهسازی 15 متری پاسرو با 1650 متر وسعت در دست اجرا می باشد که زمان اجرای آن تا اسفند ماه پیش بینی شده است و متاسفانه حضور دستفروش ها و ترافیک از مهمترین مشکلات اجرایی این طرح می باشد و در حال حاضر در مرحله تائید طرح در میراث هستیم.  

مدیر دفتر گردشگری شهرداری گرگان نیز در این جلسه اهم طرح های این دفتر را پیگیری پیمان خواهر خواندگی با شهر های متناسب با شهر گرگان از لحاظ اقلیم ، فرهنگ و . .. ، انجام مراحل قانونی ( مطالعات طرح جامع گردشگری) و  ارائه طرح رویداد مکان و رویداد یادمان برای 10 موضوع در سال 97 و اجرا شدن 3 مورد در سال جاری برشمرد.

مهستی قدس ولی افزود: پیگیری راه انداری اپلیکیشن گردشگری با همراهی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برای ایجاد (( گذر فرهنگ و هنر )) در محور اصلی بافت، پیگیری برای مشارکت در انجام طرح مطالعات گردشگری محور هزار پیچ از اداره کل میراث فرهنگی و پیگیری طرح شهرک گردشگری اقوام ایران زمین از طریق کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای شهر  از دیگر برنامه های این واحد می باشد.

وی همچنین موضوع بازارغذا در خیابان 15 متری پاسرو، بررسی حضور در بازار سوغات ایران به عنوان مرکز هماهنگی فعالیت های فرهنگی ، گردشگری در مشهد و پیگیری برای شهر خلاق یونسکو و همچنین عضویت در انجمن شهرداران راه ابریشم را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در حوزه گردشگری عنوان کرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت