حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : محبوب ترین برادران نزد من کسی است که عیب های مرا به من هدیه دهد.
امروز : چهارشنبه, 30 مهر 1399
در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی تاکید شد

ضرورت بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی در توسعه پایدار گردشگری

در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی تاکید شد

ضرورت بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی در توسعه پایدار گردشگری

در دهمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان که بحث و تبادل نظر با اساتید دانشگاهی در حوزه گردشگری را در دستور کار داشت بر ضرورت بهره گیری بیشتر از ظرفیت های دانشگاهی در توسعه پایدار گردشگری و انجام مطالعات علمی برای اجرای پروژه های گردشگری تاکید شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملایی در ابتدای این جلسه ضمن قدردانی از زحمات مجموعه عوامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گرگان و گنبد کاووس گفت: هدف از برگزاری این نشست بهره گیری از نظرات و تجربیات علمی اساتید دانشگاهی در حوزه توسعه گردشگری می باشد و امیدواریم با همراهی اساتید دانشگاهی و مجموعه مدیریت شهری شاهد اجرای پروژه هایی مناسب و در خور شان شهروندان در حوزه گردشگری باشیم.

در ادامه این جلسه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ضمن ارایه گزارشی از برگزاری جشنواره اقوام و مجموعه فعالیت های این اداره کل گفت: در حال حاضر آمار گردشگران استان از 304 هزار نفر در سال 97 به یک میلیون و هفتصد هزار نفر رسید و در این حوزه استان گلستان مسیری رو به رشد دارد.

مهندس کریمی از راه اندازی بوم گردی در بافت تاریخی سطح شهر گرگان خبر داد و خاطر نشان کرد: همانطور که قبلاًٌ وعده دادیم در پایان سال 97 شاهد 200 مرکز بوم گردی در سطح استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه 900 میلیارد تومان پروژه های در حال احداث در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داریم، خاطر نشان کرد: ایجاد بازارچه صنایع دستی از مهمترین موضوعاتی است که در حال پیگیری می باشد و امیدواریم با اجرای این پروژه بخشی از دغدغه های مربوط به اشتغال هنرمندان صنایع دستی مرتفع گردد.

در ادامه این جلسه دکتر جباری مدیر موسسه آموزشی حکیم جرجانی با تاکید بر ضرورت انجام مطالعات علمی در مباحث گردشگری ضمن معرفی فعالیت های این موسسه گفت: موسسه حکیم جرجانی با دارا بودن ظرفیت های علمی، پژوهشی و آموزشی آمادگی خود را برای انجام طرح های گردشگری و آموزش های مختلف در حوزه گردشگری اعلام می کند.

دکتر ملاحی نیز در ادامه این نشست با تاکید بر رواج طب سنتی گفت: طب سنتی در کشوری مانند چین به عنوان یک علمی دارای مجهزترین مراکز می باشد و متاسفانه ما برای راه اندازی چنین مراکزی همواره مشکلاتی در حوزه استعلامات اداری داریم.

وی همچنین توجه به توریسم سلامت را یکی از زیرساخت های توسعه گردشگری عنوان و خاطر نشان کرد: توجه به نیازهای بیمارانی که برای مداوا به گرگان سفر می کنند از دیگر ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر تورنگی از موسسه غیرانتقاعی گلستان نیز ضمن معرفی فعالیت های این موسسه آمادگی خود را برای همکاری با شورای شهر و شهرداری در بحث آموزش های مرتبط با حوزه گردشگری اعلام کرد.

مهندس حاج محمدعلی مدیر پروژه های سرمایه گذاری شهرداری گرگان نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه شناسایی نیازهای گردشگری شهروندان می تواند در اجرای موثر پروژه های این حوزه بسیار اثر گذار باشد گفت: شهرداری گرگان قطعا از تجربیات علمی دانشگاه های در اجرای پروژه های بهره مند خواهد شد.

بهره گیری از فضای مجازی، معرفی جاذبه های گردشگری استان و همراهی مناسب با جامعه دانشگاهی توسط مدیریت شهری از جمله موضوعات مطرح شده در ادامه این نشست بود.

در پایان این نشست با اهداء لوح تقدیر و هدیه ای از زحمات مدیرکل میراث فرهنگی استان در برگزاری جشنواره اقوام در گرگان و گنبد کاووس قدردانی شد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت