حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : منفورترين چيزهاي حلال در پيش خدا طلاق است.
امروز : دوشنبه, 01 بهمن 1397

عملکرد هشت ماهه خانه های فرهنگ گرگان تشریح شد

در شصت و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

عملکرد هشت ماهه خانه های فرهنگ گرگان تشریح شد

عملکرد هشت ماهه 14 خانه فرهنگ زیر مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان طی شصت و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان تشریح شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، ناصر گرزین با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه خانه های فرهنگ در حوزه سلامت شهروندان، برگزاری کارگاههای مختلف، حفظ محیط زیست، مدیریت بحران، مدیریت ایمنی، مهارتهای زندگی و تحکیم بنیان خانواده، کاهش آسیب های اجتماعی، پیشگیری از اعتیاد، آموزش های شهروندی، آموزش مهارت و مشاغل خانگ ، عفاف و حجاب و برگزاری دورهای مختلف آموزش مهارتی فعالیت دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه با تاکید بر اینکه باید از خانه های فرهنگ حمایت همه جانبه شود، افزود: فعالیت های فرهنگی خانه های فرهنگ قابل توجه می باشد اما باید نگاه ویژه ای به توسعه فعالیت های خانه های فرهنگ در سطح محلات مختلف داشته باشیم.

وی ادامه داد: توسعه فعالیت های فرهنگی در سطح شهر گرگان نیاز به شناخت چالش ها و نیازمندی های این حوزه و همچنین توسعه متوازن امکانات و بودجه دارد.

در ادامه این جلسه مدیر خانه فرهنگ قابوس از اجرای 32 طرح در محلات با موضوعات پیشگیری از اعتیاد ، دیدار با خانواده شهداء ، پدافند غیرعامل ، تفکیک زباله و برگزاری 258 کلاس با دو هزار مخاطب در این خانه فرهنگ خبر داد.

مدیر خانه فرهنگ جوان نیز  اجرای 22 طرح و برگزاری 144 کلاس با 1780 مخاطب را از جمله برنامه های این خانه فرهنگ عنوان و درخواست مکان جهت خانه فرهنگ با توجه به فرسودگی ساختمان فعلی خود را داشتند.

مدیر خانه فرهنگ گل ها نیز ها به آسیب های محله پرداخت و تقاضای همکاری والدین جهت شرکت در دوره های فرزند پروری در خانه فرهنگ  گل ها را داشتند .

در ادامه مدیر خانه فرهنگ پردیس در محله قلعه حسن نیز از اجرای 21 طرح با 1360 مخاطب در این خانه فرهنگ خبر داد.

در ادامه همچنین مدیر مجموعه ترافیک اجرای 40 طرح 260 اجرا و 7 هزار آموزش و مدیر خانه فرهنگ قرآن نیز آموزش 850 قرآن آموز و اجرای 23 طرح را به عنوان فعالیت های این مراکز برشمردند.

مدیر خانه فرهنگ فردوسی نیز از 19 طرح با 20 اجرا و دوهزار مخاطب و 100 کلاس آموزشی خبر داد و مشکلات منطقه را نبود پل هوایی در منطقه کمربندی، نبود روشنایی در شب، نبود ایستگاههای اتوبوس بیان کرد .

مدیر خانه فرهنگ پرسش نیز در ادامه این جلسه از برگزاری 315 کلاس با 15 مدرس خبر داد و تقاضای رسیدگی به مشکلات از جمله نبود پارک در محله و زیباسازی محله را داشت.

مدیر خانه فرهنگ خورشید نیز در این جلسه به بیان گزارش عملکرد خود پرداخت و اجرای 45 طرح و اجرای 37 طرح رایگان را از جمله فعالیت های این خانه فرهنگ عنوان کرد.

مدیر خانه فرهنگ یاسین نیز اجرای 171 برنامه با 42 کلاس آموزشی و هنری و 426 مخاطب را از جمله فعالیت های این خانه فرهنگ برشمرد.

همکاری دیگر واحدهای شهرداری از جمله شهرداران مناطق ، سازمان سیما و منظر و واحد خدمات شهری در بحث رنگ آمیزی و زیباسازی و .... با خانه های فرهنگ  و افزایش بودجه فرهنگی از جمله موارد پیشنهادی اعضای شورای شهر در این جلسه بود.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت