حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : هيچ كس روز قيامت در امان نيست ، مگر آن كه در دنيا خدا ترس باشد.
امروز : دوشنبه, 01 بهمن 1397
رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بهره گیری از ظرفیت فضاهای مجازی در آموزش های شهروندی

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بهره گیری از ظرفیت فضاهای مجازی در آموزش های شهروندی

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان در سی و هشتمین جلسه این کمیسیون که با موضوع بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه ریزی برای جلب مشارکت زنان در انجام خدمات آموزشی شهروندی برگزار شد بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در ارایه خدمات آموزشی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه که با حضور جمعی از بانوان فعال در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی برگزار شد، فائزه عبداللهی با اشاره بر ضرورت توجه به  ویژگی در دسترس بودن فضاهای مجازی و فناوری های نوین و بهره گیری از ظرفیت های این حوزه برای گسترش مباحث آموزش شهروندی، گفت: بهره مندی از فناوری های نوین و فضاهای مجازی دسترسی به اطلاعات برای عموم جامعه را آسان تر می کند.

وی همچنین با اشاره به نقش خانه های فرهنگ در ارایه خدمات آموزشی به شهروندان، افزود: اکتفا نمودن به برنامه های آموزشی خانه های فرهنگ نمی تواند به تنهایی نیازمندی این حوزه را برطرف نماید چرا که ما در سطح شهر گرگان 94 محله با 14 خانه فرهنگ داریم.

عبداللهی با تاکید بر اینکه باید آموزش های شهروندی جدی تر و فراگیرتر باشد، خاطر نشان کرد: در این راستا می توان از ظرفیت فرهیختگان سطح شهر در حوزه های مختلف نیز بهره برد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر در دوره سوم اقدام به انتشار نشریه شهروند در راستای آموزش شهروندی کرد، اظهار داشت: پیگیری برای انتشار مجدد این نشریه با موضوعات آموزش های شهروندی به خصوص در حوزه آموزش و پرورش می تواند نقش موثری داشته باشد.

عبداللهی خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین بر ضرورت شناخت اولویت های حوزه آموزش شهروندی و تشکیل کمیته راهبردی در این حوزه تاکید و ارایه آموزش های تصویری، نصب بنرهای مناسب در سطح شهر و برنامه های آموزشی در  مهد کودک ها پیشنهاد شد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: حمایت مالی از خانه های فرهنگ در جهت تقویت برنامه های آموزش شهروندی با موضوعات مرتبط به محلات و کاهش آسیب های اجتماعی هر محله و برنامه ریزی برای رفع مشکلات محلات از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

عبداللهی در ادامه با اشاره به منشور حقوق شهروندی تصریح کرد: منشور حقوق شهروندی در ١٢٠ ماده تهیه شده است که حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی، حق کرامت و برابری انسانی، حق آزادی و امنیت شهروندی، حق مشارکت در تعیین سرنوشت، حق اداره شایسته وحسن تدبیر، حق آزادی اندیشه و بیان و حق دسترسی به اطلاعات از ابعاد ٢٢ گانه حقوق تعریف شده در این منشور است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: بر اساس منشور حقوق شهروندی حق همه شهروندان به‌ویژه زنان و کودکان است که از تعرض و خشونت گفتاری و رفتاری دیگران در تمام محیط‌های خانوادگی و اجتماعی مصون باشند و در صورت بروز هر نوع خشونت، امکان دسترسی آسان به مکان‌های امن و نهادهای امدادی، درمانی و قضایی جهت احقاق حق خود را داشته باشند.

وی یادآور شد: توجه به منشور حقوق شهروندی در مورد زنان این امکان را ایجاد می‌کند که با آگاهی مردم از حقوقشان و به ویژه آگاهی خود زنان از این موارد، آنان در حد شایستگی خود در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی حضور یابند.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت