حدیث روز

 
امام مهدی (عج) می فرماید : بدانید که ما مراعات حال شما (دوستان و شیعیان را) می کنیم و هیچ گاه شما را فراموش نمی کنیم.
امروز : دوشنبه, 01 بهمن 1397
در کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان تاکید شد

ضرورت آموزش های شهروندی در موضوعات آسیب های اجتماعی در نقاط حادثه خیز شهری

در کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان تاکید شد

ضرورت آموزش های شهروندی در موضوعات آسیب های اجتماعی در نقاط حادثه خیز شهری

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی و شناسایی علل خودکشی و ارائه راهکارهای پیشگیری و مراقبت های بعد از اقدامات ناموفق در شهر گرگان طی سی و نهمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان فائزه عبداللهی گفت: در این جلسه که با حضور مدیران بهداشت شهرستان گرگان برگزار شد، بر اساس گزارش ارایه شده از ابتدای سال 97 تا کنون 714 مورد اقدام به خودکشی در استان گلستان انجام شده است که از این رقم 20 مورد منحر به فوت شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس این گزارش استان گلستان در سال 96 رتبه چهارم در خصوص اقدام به خودکشی را داشته است و شهرستان گرگان رتبه پنجم را در موارد اقدام به خودکشی و فوت دارد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان نقش آموزش شهروندی و توزیع عادلانه امکانات را در کاهش معضلات اجتماعی بسیار اثرگذار دانست و خاطر نشان کرد: مراکز بهداشت نیز خدمات قابل توجهی را به شهروندان در بحث آموزش و مراقبت و پیشگیری ارائه می نمایند که این خدمات نیاز به معرفی دارد و برای آشنایی بیشتر شهروندان با خدمات قابل ارائه در مراکز بهداشتی باید اطلاع رسانی مناسبی در سطح شهر انجام شود.

عبداللهی ادامه داد: برگزاری برنامه هایی با موضوعات نشاط اجتماعی و افزایش تفرجگاه های عمومی، برگزاری جشن های عمومی در محلات پرخطر و فعال نمودن برنامه های آموزش شهروندی در نقاط حادثه خیز نیز از جمله راهکارهایی است که می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری داشته باشد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان همچنین بر ضرورت ارایه آموزش های شهروندی در خانه های فرهنگ با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: پیشگیری از افسردگی به عنوان یک معضل اجتماعی باید توسط واحد سلامت روان در مراکز بهداشتی و خانههای فرهنگ تقویت شود.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی کارشناسان بهزیستی سامانه 123 به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات مداخله ای و مشاوره ای توسط روان شناسان و مددکاران فعال است و شهروندان در صورت نیاز به دریافت این خدمات می توانند با این سامانه تماس حاصل نمایند.

عبداللهی افزود: در این خصوص همچنین بر ضرورت تسهیل و تسریع در پذیرش افرادی که اقدام به خودکشی کردند در بیمارستان ها با حضور روان پزشک و مددکار تاکید شد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: در ادامه این جلسه مقرر شد در جلسات کمیته پیشگیری از خودکشی که در مراکز بهداشت برگزار می شود از یکی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز دعوت به عمل آید.

وی ادامه داد: اجرای طرح آنکال خودکشی در بیمارستان صیاد شیرازی و 5 آذر یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید و پیشنهادی در این جلسه بود که مقرر شد از طریق تعامل مرکز بهداشت با دانشگاه علوم پزشکی و شورای اسلامی شهر این مورد پیگیری شود.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت