حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : کسی که همت بر انجام کار خیری کرده در عمل به ان تسریع کند و آن را به تاخیر نیندازد.
امروز : یکشنبه, 29 فروردین 1400

ضرورت مناسب سازی سالن های ورزشی سطح شهر برای معلولان و جانبازان

ضرورت مناسب سازی سالن های ورزشی سطح شهر برای معلولان و جانبازان

مشکلات ورزش معلولان و راهکارهای رفع این مشکلات در نشست صمیمی با جانبازان و معلولان طی بیست و ششمین جلسه کمیته ورزش شورای اسلامی شهر گرگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سعید رحیمی با اعلام این خبر گفت: حمایت از قشر ورزشکار معلول و جانباز در راستای حمایت از ورزش همگانی و قهرمانی است که بر اساس شرح وظایف شهرداری و شورای اسلامی تعریف شده است و ما وظیفه داریم این موضوع را مورد توجه قرار دهیم.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه با وجود مشکلات مالی، سازمان فرهنگی ورزشی در حال ارائه خدمات می باشد و هیچ انتفاعی نمی برد، افزود: متاسفانه معلولان در شهرگرگان فقط در چند رشته ورزشی از جمله تنیس روی میز، دارت و تیراندازی ورزش می کنند و با مشکلاتی از جمله کمبود و نامناسب بودن سالن ورزشی و محدود بودن ظرفیت این سالن ها، کمبود مربی و به روز نبودن برخی از این مربی ها مواجه اند و این موضوعات باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

وی ادامه داد: به علت کمبود امکانات تنها رشته های که افراد ضایعه نخاعی فعالیت می کنند، این سه رشته بویژه تنیس روی میز است و مشکلات اشتغال و کمبود تجهیزات و امکانات ورزشی از دیگر مشکلات این قشر می باشد که نیازمند توجه جدی مسئولان مربوطه است.

رحیمی خاطر نشان کرد: اختصاص زمین ورزشی برای رشته پتانک به انجمن ام اس یکی از موارد مطرح شده در این جلسه بود و همچنین پیشنهاد شد برای رشته های دومیدانی معلولان و جانبازان زمین ورزشگاه کریم آباد هماهنگ شود و مناسب سازی سالن های ورزشی تحت نظر سازمان فرهنگی ورزشی از جمله سالن امام رضا(ع)، سالن کیانشهر و سالن قابوس برای معلولان پیگیری شود.

این عضو شورای اسلامی شهر یادآور شد: ضرورت ایجاد فرصتهای ورزشی و مناسب سازی سالن های سازمان فرهنگی ورزشی برای قشر معلول و جانباز  از جمله موارد مورد تاکید در این جلسه  بود که مقرر شد از طریق کمیسیون فرهنگی ورزشی شورا پیگیری شود.

رحیمی افزود: پیگیری ساخت مجتمع ورزشی معلولان در مرکز استان توسط مسئولان ذیصلاح از جمله اداره کل ورزش با حمایت شهرداری و اختصاص زمین مناسب مطابق قوانین و مقررات به این امر مهم ازدیگر موارد تاکید شده در این جلسه بود.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت