حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : پنهان كننده كار نيك (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است و آشكاركننده كار بد سـرافكنـده است و پنهان كننـده كـار بـد آمـرزيـده است.
امروز : یکشنبه, 29 فروردین 1400
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بهره گیری از توان علمی دانشگاه ها در توسعه شهر و حفظ محیط زیست

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد

بهره گیری از توان علمی دانشگاه ها در توسعه شهر و حفظ محیط زیست

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در هفتادهمین جلسه این کمیسیون که بحث و بررسی درخصوص اثرگذاری موضوعات فرهنگی و اجتماعی بر محیط زیست را در دستو کار داشت، بر ضرورت بهره گیری از توان علمی دانشگاه ها و بکارگیری رساله های دانشگاهی در حوزه مدیریت شهری و حفظ محیط زیست تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، ناصر گرزین استفاده از ظرفیت های علمی هر شهر را بسیار مهم دانست و با تاکید بر ضرورت حمایت شورای شهر از توانمندی ها و ذخایر علمی،  همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه با مدیریت شهری را عامل مهم جلوگیری از آسیب های وارده به محیط زیست برشمرد.

وی افزود: استفاده از نتایج تحقیقات و مطالعات به روز دانشگاهی و تلفیق آن با دستاوردهای تجربی و به کار گیری آنها در حل مشکلات و مسایل مدیریتی اجرایی و بهره برداری در طرح های زیست محیطی می تواند در پیشرفت و تکامل این حوزه مهم بسیار کارگشا باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: بهره گیری از توان فکری و مشورتی دانشگاه ها می تواند یکی از راهکارهای مؤثر برای رفع دغدغه مدیران در انجام وظایف محوله باشد و ایجاد کمیته های مشورتی و اتاق های فکر، باعث خلق فرصت‌های نوین خواهد شد.

در این جلسه همچنین دکتر هاشمی مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به ارائه گزارشی از  فعالیت ها و عملکرد این مرکز پرداخت و بر ضرورت حمایت این مرکز از ایده های ارائه شده شهروندان و بررسی توسط متخصصین جهت کابردی کردن آن و ارزیابی فضای کسب و کار تاکید کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه منابع طبیعی در ادامه پیشنهاد حمایت شورا از رساله ها و پایان نامه های مرتبط که  می تواند نتایج کاربردی و علمی داشته باشد را را خواستار شد و سرمایه گذاری در پژوهش های کاربردی، تهیه طرح جامع فضای سبز شهر گرگان ، طرح جمع آوری آبهای سطحی، استفاده از توان علمی دانشگاه، تعاملات بیشتر دانشگاه با مدیریت شهری و پیشنهاد تشکیل هسته رشد در دانشگاه با همکاری شورای شهر با هدف توسعه پایدار را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این جلسه از دکتر پارسا خو و مظفر رحیمی مخترعین حوزه فضای سبز و عمران گرگان تجلیل بعمل آمد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت