حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : هیچ چیز را ندیدم مگر اینکه خدا را قبل از آن بعد از آن و با آن مشاهده کردم.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
در جلسه کمیسیون بانوان و خانواده تاکید شد

دختران بازمانده از تحصیل گرگان شناسایی شوند

در جلسه کمیسیون بانوان و خانواده تاکید شد

دختران بازمانده از تحصیل گرگان شناسایی شوند

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بحث و تبادل نظر در خصوص دختران بازمانده از تحصیل و ضرورت شناسایی آنها و برنامه ریزی تحصیلی شان طی چهل و هفتمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرای اسلامی شهر گرگان فائزه عبداللهی با اشاره به اینکه این جلسه با حضور نمایندگانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی، مرکز بهداشت و مدیران شهرداری برگزار شد، گفت: تدوین برنامه عملیاتی شیوه های بازگرداندن دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه برنامه ریزان این حوزه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ارائه شده از سوی نماینده نهضت سوادآموزی در این جلسه، سازمان نهضت سوادآموزی در جهت شناسایی افراد بازمانده از تحصیل در رده سنی 10 تا 49 سال اقدامات خوبی را انجام داده است، افزود: این افراد از طریق مراجعه به منازل شناسایی به نهضت سوادآموزی معرفی و کتاب و لوازم التحریر رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه فقر فرهنگی و گاها اقتصادی موجب بازماندن دختران از تحصیل در بسیاری از مناطق روستایی وشهری کشور شده است، اظهار داشت: حق دسترسی به آموزش، بهداشت، سلامت، محیط آرام به دور از خشونت و حق استفاده از محیط زیست، آب و غذای سالم از حقوق کودکان است و باید تلاش کنیم به دور از مصلحت جویی برای کودکان تلاش کنیم فضای بهتری برای آنها فراهم کنیم.

عبداللهی با بیان اینکه مسأله کودکان بازمانده از تحصیل و به‌خصوص دختران در کشور ما در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است تا از این طریق بتوان بخشی از عدالت آموزشی را محقق کرد، خاطر نشان کرد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان، ۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در گلستان وجود دارد که از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر مورد تأیید آموزش و پرورش استان هستند در این راستا وضعیت بی سوادی در شهر گرگان باید به صورت دقیق مشخص و آمارهای موجود در این خصوص نیز باید شفاف و روشن باشد، تا بر اساس آنها بتوان برنامه ریزی کرد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین ایجاد خانه کودک ایمن برای کودکان کار، احداث پارک های بازی در سطح محلات، احداث پارک های موضوعی کودکان از جمله پارک های قصه نویسی، بازی، کتابخوانی و مواردی از این دست نیز از دیگر موضوعات مطرح شده بود.

عبداللهی خاطر نشان کرد: موضوع احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی نیز مطرح و مقرر شد از مکان های پبشنهادی شهرداری در این خصوص بازدید به عمل آید.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت