حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نه من و نه گویندگان قبل از من کلمه ای پر محتوا همانند لا اله الا الله نگفته ایم.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398

65 المان نوروزی در سطح معابر و میادین شهر گرگان نصب می شود

65 المان نوروزی در سطح معابر و میادین شهر گرگان نصب می شود

65 المان نوروزی در سطح معابر و میادین شهر گرگان نصب می شود

 

65 المان نوروزی در سطح معابر و میادین شهر گرگان نصب می شود

 

بر اساس گزارش ارائه شده از واحد زیباسازی شهرداری گرگان در هفدهمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی حدود 65 المان نورزوی با موضوعات مختلف در سطح معابر و میادین گرگان نصب می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، در ابتدای این جلسه حمیدرضا آقاملائی با تاکید بر اهمیت آماده سازی شهر برای استقبال از نوروز، گفت: زیباسازی معابر و میادین و ایجاد شاد و نشاط در آستانه سال نو از جمله موضوعاتی است که هر ساله در دستور کار شهرداری قرار می گیرد و اقدامات خوبی در این خصوص انجام می شود.

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان، ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات انجام شده در این خصوص بر ضرورت نوآوری و خلاقیت و ایجاد طرح های شاد و زیبا برای المان های نوروزی تاکید کرد و افزود: با فراخوان از هنرمندان سطح شهر می توان ضمن بومی سازی المان ها در راستای زیبایی و طراحی آن نیز اقدامات خوبی انجام داد.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان همچنین با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی از عملکرد و فعالیت های شهرداری در حوزه های مختلف اظهار داشت: اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده و در حال انجام شهرداری در حوزه های مختلف می تواند ضمن ایجاد احساس رضایت شهروندان، مشارکت آنها را نیز به همراه داشته باشد.

معاونت سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این حوزه گفت: این معاونت از مرداد ماه سال جاری شروع به کار کرد و شیوه نامه سرمایه گذاری طی این مدت تدوین شد.

مهندس علیرضا حاج محمدعلی جذب سرمایه گذار را یکی از مهمترین اهداف این حوزه برشمرد و خاطر نشان کرد: این معاونت در دو حوزه هیئت کارشناسی و هیئت عالی سرمایه گذاری با برگزاری بالغ بر 34 جلسه طی این مدت موضوعاتی از جمله پیگیری مجتمع تجاری، خدماتی چهارشنبه بازار، پروژه شهربازی، خیابان غذا و موضوعاتی از این دست را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری نیز در ادامه این جلسه از پیگیری پروژه هایی از جمله راه اندازی سایت بالن سورای، پارک مسکن مهر سعدآباد، جداره سازی خیابان امان خمینی، نصب المان مادر و المان بسکتبال و نورپردازی موزیکال میدان گرگان پارس خبر داد و گفت: برخی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده است و برخی از آنها نیز مراحل پایانی خود را طی می کند.

مهندس یحیی ستوده نیا با اشاره به اینکه المان میدان مادر و المان بسکتبال (در ورودی شرقی گرگان) نصب شده است، افزود: گل آرایی و منظرسازی سطح شهر، به کارگیری احجام سبز و باکس های ارغوان، گل آرایی ترکیبی المان های نوروزی نیز در دستور کار قرار دارد.

مهندس هاشمی، مدیر پیگیری پروژه تله کابین نیز در این ادامه این جلسه به ارائه گزارشی از روند پیگیری تله کابین پرداخت و گفت: اخذ مصوبه کمیته فنی منابع طبیعی، میراث فرهنگی، راهور، محیط زیست، آب منطقه ای و شرک توزیع برق از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بود.

مدیر زیباسازی شهرداری نیز در این جلسه گزارشی از المان های نوروزی ارائه کرد و گفت: طراحی و ساخت و نصب حجم مدرسه موشها، مجموعه کلاه قرمزی با ده شخصیت ، المان باغبان، طراحی وساخت سازه شهر فرنگ با قابلیت تماشای تصاویر و طراحی و اجرای ترکیب نقاشی و حجم دوچرخه بر روی دیوار بخشی از برنامه های در دست اقدام این حوزه می باشد.

مهندس روزبه کریمی افزود: طراحی  ساخت و نصب قاب طبیعت، طراحی ساخت و نصب هفت سین نوروز با چمن مصنوعی و گل، جشنواره تخم مرغهای رنگی، المان عینک آکواریوم ماهی عید و نصب 15 نیمکت دور درختی در محور ناهارخوران از دیگر برنامه های در حال اجرای حوزه زیباسازی شهرداری در آستانه نوروز می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز با تاکید بر ضرورت رعایت تناسب، زیبایی، موضوع و مفهوم المان ها و مکان یابی مناسب برای نصب آنها، ساخت المان های بومی و محلی و همچنین با موضوع بافت تاریخی را مورد تاکید قرار داد و گفت: گرگان دارای ظرفیت بالقوه ای در زمینه بافت تاریخی می باشد و بهره برداری مناسب از این حوزه باید مورد توجه و برنامه ریزی قرار بگیرد.

مهندس علی اصغر یوسفی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در حوزه زیباسازی شهری، طراحی مناسب المان با موضوع بافت تاریخی در ورودی های شهر را مورد تاکید قرار داد.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت