حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.
امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر مطرح شد

تکمیل کف سازی بافت تاریخی در سال جدید پیگیری می شود

در کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر مطرح شد

تکمیل کف سازی بافت تاریخی در سال جدید پیگیری می شود

در هجدهمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان که با دستور ارائه گزارش ار اقدامات نوروزش شهرداری در حوزه گردشگری و بررسی برنامه های سال 98 در حوزه بافت تاریخی برگزار شد، پیگیری طرح های مرمتی بافت تاریخی در سال جدید مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه زیباسازی و نصب المان های نوروزی در سطح شهر بر ضرورت برنامه ریزی مدون در حوزه گردشگری برای سال جاری تاکید کرد.

حمیدرضا آقاملائی بهره گیری از بافت تاریخی در بحث توسعه گردشگری را یکی از ضروریات عنوان کرد، گفت: اقدامات خوبی در این حوزه از سال گذشته شروع شده و امیدواریم با تداوم این برنامه ها شاهد تحول خوبی در این حوزه باشیم.

در ادامه دکتر عمادالدین مدیر بافت تاریخی شهرداری گرگان گزارشی از برنامه های در دست اقدام شهرداری در این حوزه ارائه کرد و گفت: تکمیل محور بافت تاریخی پاسرو تا مصلی در سال جاری مورد پیگیری قرار می گیرد که این محور 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی همچنین تکمیل پروژه خیابان غذا و جداره سازی میدان شهرداری را از دیگر برنامه های در دست اقدام شهرداری در حوزه بافت تاریخی برشمرد و اظهار داشت: گزارش تکمیلی پروژه های در دست اقدام به همراه گزارش هزینه ای آن در جلسات هفته آتی به شورا ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارشی از المان های نوروزی پرداخت و گفت: فضاسازی شهری به ویژه در محوطه آبشار صخره ای و پارک شهر با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد.

مهندس ستوده نیا افزود: در ایام نوروز امسال 4 هزار گل سینره و 600 هزار گل فصلی بنفشه و شب بو در گل آرایی های سطح شهر مورد استفاده قرار گرفت که از تولیدات خودمان بود.

مدیر توسعه گردشگری شهرداری نیز در ادامه این جلسه ضمن گله مندی از عدم توجه لازم به زیرساخت های توسعه گردشگری در مدیریت شهری خواستار برنامه ریزی دقیق و مدون در این حوزه و تدوین شاخصه های مهم گردشگری شد.

مهستی قدس ولی در این خصوص با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی نیز برای توسعه گردشگری، مطالعات مدونی ندارد، گفت: متاسفانه ما هنوز نتوانستیم برند گردشگری گرگان را شناسایی و معرفی کنیم و نقشه مشخصی در حوزه گردشگری نداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز در پایان این نشست ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه زیباسازی شهری، اظهار داشت: اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد اما آنطور که انتظار می رفت با ادغام واحد زیباسازی و سازمان سیما و منظر در سال  گذشته برنامه ریزی و اقدام شود، کار صورت نگرفت و امیدواریم در فرصت های آتی شاهد فعالیت های بهتر و منسجم تری با بهره گیری و جانمایی مناسب در فضاسازی ها باشیم.

مهندس یوسفی همچنین با تاکید بر ضرورت رفع موانع کاری از واحدهای گردشگری و بافت تاریخی شهرداری خواستار پیگیری جدی موضوعات در این خصوص شد که مقرر گشت طی بازدید از واحدهای ایجاد شده در شهرداری طی سال گذشته اعم از گردشگری، بافت تاریخی، موزه اسناد و امور بین الملل روند فعالیت این واحدها مورد پیگیری قرار بگیرد.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت