حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.
امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان

مکان یابی جدید چهارشنبه بازار متناسب با نیاز کسبه و شهروندان باشد

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان

مکان یابی جدید چهارشنبه بازار متناسب با نیاز کسبه و شهروندان باشد

 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان طی یکصد و چهل و ششمین جلسه رسمی و علنی شورا بر ضرورت مکان یابی مناسب برای ساماندهی چهارشنبه بازار با توجه به اجرای پروژه خدماتی تجاری در مکان فعلی آن تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی با اشاره به اعتراض کسبه بازار هفتگی گرگان به تعیین مکان جدید چهارشنبه بازار، گفت: مکان سعد آباد به لحاظ نداشتن دوربرگردان مناسب و دور بودن از مرکز شهر مشکل دسترسی آسان برای شهروندان به ویژه بانوان که مراجعه کنندگان اصلی این بازار هستند را به همراه دارد و  این موضوع باید بازنگری شود.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه بیش از 900 نفر افراد دارای کارت برای مکان در چهارشنبه بازار گرگان هستند افزود: این تعداد با احتساب خانواده های این افراد جمعیت زیادی را در بر می گیرد که نیاز به برنامه ریزی دارند و باید با دقت بیشتری در مورد این موضوع تصمیم گیری شود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه برپایی بازارهای هفتگی در شهر، ضمن سهولت دسترسی شهروندان برای تامین مایحتاج روزانه و عرضه بدون واسطه فراورده های کشاورزی با قیمت مناسب، کاهش سفرهای درون شهری و ایجاد اشتغال را نیز موجب خواهد شد، خاطر نشان کرد: انتظار می رود شهرداری با نظارت بیشتر  نسبت به رفع مشکلات  کسبه بازار هفتگی و ارتقای سطح کیفی این بازار همت گمارد.

 عبداللهی با بیان اینکه زیرساخت های مناسب در تعیین مکان جدید چهارشنبه بازار باید فراهم باشد، اظهار داشت: مساحت محوطه باراز قبلی 20 هزار متر بوده است که مکان فعلی با 18 هزار متر مساحت کمتری دارد و این میزان مساحت با توجه به 900 کسبه دارای کارت و تعداد افرادی که بدون کارت می باشند، پاسخگوی نیاز نمی باشد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه بازارهای هفتگی در بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا متداول می باشد که می تواند در عرضه مناسب محصولات استان نیز بسیار موثر باشد، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد راه اندازی بازارچه های محلی در نقاط مختلف شهری می باشد که می تواند نیاز شهروندان را در نقاط مختلف برای دسترسی به محصولات تولیدی پاسخگو باشد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت