حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : همه كمال در سه چيز است : 1ـ فهم عميق در دين 2ـ صبر بر مصيبت و ناگوارى 3ـ اندازه گيرى خرج زندگانى
امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398
مطالبه حمیدرضا آقاملائی عضو شورای عالی استان ها از نمایندگان مجلس:

تصویب لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، فاجعه ملی برای اختیارات شوراها و درآمد شهرداری‌هاست

مطالبه حمیدرضا آقاملائی عضو شورای عالی استان ها از نمایندگان مجلس:

✅ تصویب لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، فاجعه ملی برای اختیارات شوراها و درآمد شهرداری‌هاست

 

 آقاملائی با اشاره به طرح لایحه «مالیات بر ارزش‌افزوده» در مجلس گفت: تصویب لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در مجلس، شهرداری‌ها را دولتی و ماهیت شوراها را بی‌اثر می‌کند که به‌هیچ‌وجه قابل توجیه نیست.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملائی نماینده استان گلستان در شورای عالی استان‌ها و سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود مجمع نمایندگان استان با هوشیاری کامل به کمک و یاری مدیریت شهری و روستایی بشتابند، افزود: شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی و شهرداران کلان‌شهرها نسبت به ارسال نظر کمیسیون اقتصادی به مجلس ابراز نگرانی شدیدی دارند که به‌طورقطع بسیاری از موارد این مهم، ضربه بزرگی به پیکر شهرداری‌ها خواهد زد.

 

وی افزود: در لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها دقیقاً نظرات شوراها لحاظ شده؛ اما در لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، پیش‌نویس ارسالی از سوی دولت دارای اشکالات جدی است که متأسفانه برخلاف وعده کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه رفع ایرادات، این مهم انجام نپذیرفت.

 

آقاملائی در ادامه توضیح داد: پیشنهاد شورای عالی استان‌ها بر این بود تا لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها که مرحله نهایی خود را در مجلس طی کرده، دولت هم در بودجه 98 لحاظ داشته و پس از لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده تنظیم و تقدیم مجلس شده است، بر لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده مقدم شود و دوم اینکه لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده از دستور مجلس خارج یا موارد پیشنهادی اصلاح شود.

 

نماینده استان در شورای عالی استان‌ها و عضو هیئت رئیسه شوراهای اسلامی استان گلستان و شهر گرگان خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: در صورت تصویب کلیات لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در صحن مجلس و ورود نمایندگان به محتوا و تصویب نظرات کمیسیون اقتصادی مجلس، فاجعه‌ای ملی در خصوص اختیارات شوراها برای وضع عوارض و همچنین بحران ساختاری برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ویژه در حوزه برچیدن عوارض و مالیات صورت خواهد گرفت.

 

آقاملائی معتقد است: واقعیت این است که در جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به هیچ‌یک از تذکرات، مکاتبات، وعده‌ها و توافقات عمل نشده است که این امر نه‌ تنها شرایط خوبی را برای شوراها و مدیریت‌های شهری و روستایی به ارمغان نخواهد آورد، زنگ خطری برای منطقه و مردمان شهر و روستاهاست.

 

وی با تأکید بر اینکه جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن مغایرت باسیاست‌های کلی نظام در حوزه اقتصاد مقاومتی و اصل 44 موجب تمرکزگرایی شدید دولت شده و شوراها به‌عنوان نهادی تشریفاتی تبدیل خواهند شد، ادامه داد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم به‌عنوان نهادهای دولتی تلقی خواهند شد و 60 درصد درآمد این 2 نهاد کاهش خواهد یافت.

 

به گفته آقاملائی در مجموع جمع‌بندی و گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لایحه فوق‌الذکر، اساس «استقلال شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» و همچنین «کارکردهای شوراهای شهر» از بین خواهد رفت.

 

وی ادامه داد: تمام نمایندگان مجلس باید نسبت به شهرداران و دهیاران حوزه انتخابیه خود توجه داشته باشند که اگر آن قسمت از عوارض مربوط به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حذف و تبدیل به مالیات شود، هیچ کمکی در نحوه توزیع نخواهد داشت؛ بلکه بخش اعظم درآمدهای آنان نیز حذف خواهد شد.

 

نماینده استان گلستان در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای شهر و شهرستان گرگان با بیان اینکه دولت و مجلس باید از این انحراف ساختاری و فاجعه ملی با همدلی و همگرایی جلوگیری کنند، گفت: نمی‌توان بدون توجه به ساختار اداره شهرها و روستاها و سوابق گذشته آن در کشور؛ نسخه‌‌ای پیچید که اساس کارکرد و فعالیت آنان را مخدوش کرد.

 

حمیدرضا آقاملائی همچنین با اشاره به تلاش شورای عالی استان‌ها در راستای رفع این نارسایی و چالش‌های کلیدی طی  مکاتبه ای خطاب به مجمع نمایندگان استان درخواست کرد: کلیات لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده مصوب نشود؛ زیرا ایرادات زیادی وارد است که به‌صورت مکتوب از سوی شورای عالی استان‌ها به‌ منظور بررسی بیشتر، ارسال شده است.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت