حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : آراستگی از اخلاق مومنان است.
امروز : چهارشنبه, 01 خرداد 1398

مطالعات طرح جامع گردشگری گرگان در دستور کار قرار می گیرد

مطالعات طرح جامع گردشگری گرگان در دستور کار قرار می گیرد

روند چگونگی انجام مطالعات طرح جامه گردشگری گرگان طی بیست و یکمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی بر ضرورت بررسی همه جانبه در اجرای این طرح و انتخاب افرادی توانمند برای انجام این مطالعات و طرح تاکید کرد.

حمیدرضا آقاملایی مطئمن بودن نتایج پژوهش های مورد نظر مدیریت شهری را مهم دانست و گفت: طرح جامع گردشگری باید با هدف شناسایی برند و پتانسیل های شهر برای تهیه بسته های سرمایه گذاری با هدف تسریع و سهولت برای سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری و ترغیب سرمایه گذارن این بخش در دستور کار قرار بگیرد.

معاونت شهرسازی شهرداری گرگان نیز در این خصوص با اشاره به اینکه انجام مطالعات طرح جام گردشگری در بودجه سال 98 شهرداری پیش بینی شده است، گفت: تعریف مکانیزم مشخص برای اصل این طرح از جمله موضوعات مهمی است که به دنبال انجام آن هستیم.

مهندس طاهری با اشاره به اینکه این طرح در بسیاری از شهرهای کشور انجام شده و یا در حال انجام مطالعات می باشد افزود: در این طرح تمام ظرفیت شهر  مطالعه و مکان‌های که امکان سرمایه‌گذاری جهت توسعه بخش گردشگری باشد از جمله بافت تاریخی  به‌عنوان یک پروژه عملیاتی تعریف می‌شود.

مهستی قدس ولی، مدیر دفتر توسعه گردشگری شهرداری نیز شناسایی و تعریف برند و تهیه نقشه توریستی گرگان را از جمله اهداف پیگیری اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ما نقشه مشخصی از گردشگری، چشم انداز این حوزه و یا برند سازی گرگان نداریم و که این موضوعات در کنار نقطه یابی اجرای پروژه ها را در طرح جامع گردشگری دنبال خواهیم کرد.

فائزه عبداللهی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان نیز بر ضرورت بکارگیری داده ها و نتایج تحقیقات انجام شده در این حوزه از سوی شهرداری، استانداری و میراث فرهنگی تاکید کرد و گفت: مطالعات قبلی انجام شده در این خصوص باید مورد کاوش قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز در ادامه با بیان اینکه آینده شهر گرگان از لحاظ اقتصادی و اشتغال باید در حوزه گردشگری مورد توجه قرار بگیرد، گفت: باید از طبیعت بکر و همچنین ظرفیت فوق العاده بافت تاریخی استفاده کینم.

مهندس یوسفی ادامه داد: در این طرح همه جذابیت ها و پتانسیل های گردشگری از جمله بوم گردی، صنایع دستی، فرهنگ و آداب و رسوم و مواردی از این دست باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت