حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : بالاترين عبادت، عفّت شكم و شهوت است.
امروز : چهارشنبه, 26 تیر 1398

چهار مکان برای اسکان مسافران تابستانی گرگان پیش بینی شد

 

چهار مکان برای اسکان مسافران تابستانی گرگان پیش بینی شد

جمعی از هنرمندان صنایع دستی تجلیل شدند

در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان که بحث و تبادل نظر در خصوص ساماندهی اسکان مسافران تابستانی گرگان و همچنین تجلیل از جمعی از هنرمندان صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی را در دستور کار داشت، بر ضرورت تعامل همه دستگاه های اجرایی مرتبط به منظور جلوگیری از برپایی چادرهای مسافرتی در محور ناهار خوران تاکید شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، در این جلسه که با حضور معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، معاونت خدمات شهری، رئیس سازمان سیما و منظر، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از هنرمندان صنایع دستی برگزار شد، حمیدرضا آقاملایی ضمن گرامی داشت روز جهانی صنایع دستی و تقدیر از عوامل فعال در این حوزه گفت: این منطقه دارای آثار زیبا و ارزشمندی در حوزه صنایع دستی می باشد که رونق آن نیازمند حمایت و برنامه ریزی است.

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان همچنین برپایی چادرهای مسافرتی در محور ناهارخوران در ایام تابستان را یکی از معضلات و مشکلات شهروندان گرگانی عنوان کرد و اظهار داشت: باید در مسیری حرکت کنیم که مسافران در مهمان پذیرها، مراکز اقامتی بوم گردی و هتل ها اسکان یابند تا ضمن رونق این مراکز از لحالظ امنیت و ترافیک نیز مشکلی ایجاد نشود.

رئیس سازمان سیما و منظر شهری شهرداری گرگان نیز در این جلسه از پیش بینی چهار مکان برای اسکان مسافران خبر داد و گفت: مکان چهارشنبه بازار در جاده سعدآباد، کمپ شادی در ناهارخوران، کمپ ضلع شمال میدان بسیج و کمپ 5 هکتاری النگدره برای این منظور پیش بینی شده است.

مهندس یحیی ستوده نیا با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده در سال گذشته به طور میانگین روزانه 600 تا 700 چادر مسافرتی در محور ناهار خوران برپا می شده است، افزود: امیدواریم با همکاری شهروندان و مسافران بتوانیم این موضوع را ساماندهی و از تراکم چادرهای مسافرتی در محور نارهاخوران جلوگیری نمایئم.

 مهندس صفری، معاونت خدمات شهری شهرداری نیز در ادامه این جلسه بر ضرورت برنامه ریزی برای رونق خانه های مسافر دارای مجوز تاکید کرد و اظهار داشت: جلوگیری از ترافیک چادرهای مسافرتی در محور ناهارخوران نیازمند عزم و اداره جدی همه دستگا ها از جمله دادستانی، نیروی انتظامی، شورای شهر و شهرداری و میراث فرهنگی  می باشد.

معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری در اجرای پروژه های گردشگری و اهتمام برای ساماندهی و اسکان مسافران در ایام نوروز و تابستان، گفت: شهر گرگان به علت موقعیت جغرافیایی و در مسیر قرار گرفتن شهر مشهد مقدس، به عنوان یک شهر عبوری برای مسافران و زائران امام رضا (ع) مطرح است و باید شرایطی را برنامه ریزی و اجرایی کنیم که بتوانیم از حضور این مسافران بهره ببریم.

مهندس تجری تقویت خانه های مسافر و برنامه ریزی برای ساماندهی و جلوگیری از اسکان غیر مجاز مسافران توسط افراد غیرمجاز را مورد تاکید قرار دارد و در خصوص حمایت از صنایع دستی نیز با بیان که آثار صنایع دستی ایرانی ترین کالا می باشد گفت: رونق تولید و فروش این محصولات از جمله موضوعاتی است که از طریق ایجاد بازارچه های مخصوص و با اطلاع رسانی مناسب و ایجاد فضاهای تبلیغاتی باید مورد پیگیری قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز با اشاره به اهمیت گردشگری در توسعه و رونق منطقه اظهار داشت: در این دوره از شورای اسلامی شهر کمیسیون گردشگری و پیرو آن دفتر گردشگری شهرداری شکل گرفت که موضوعات مرتبط با این حوزه را با دقت بیشتری بررسی و پیگیری می نمایند.

مهندس یوسفی همچنین صنایع دستی را یکی از جلوه های تاثیرگذار و ویژه در معرفی هر منطقه و شهر عنوان کرد و نمای فروشگاه فعلی عرضه محصولات صنایع دستی گرگان را نیازمند تغییر دانست و برضرورت همکاری همه جانبه در حمایت از هنرمندان صنایع دستی تاکید کرد.

در ادامه این جلسه با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از جمعی از فعالان حوزه صنایع دستی گرگان قدردانی شد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت