حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.
امروز : پنج شنبه, 30 دی 1400

حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از برنامه های استارت آپ

در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان تاکید شد

حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از برنامه های استارت آپ

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: کسب و کارهایی که همراه با فناوری و تکنولوژی می باشد ظرفیت بسیار بالایی برای رشد دارند و وظیفه ما حمایت از استارت آپ ها می باشد .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، ناصر گرزین در نشست با اعضای تیم استارت آپ و پارک علم و فناوری استان گلستان افزود: استارت آپ ها با هدف حمایت از استعدادهای جوان و ایده های خلاقانه برای تسهیل در خدمات شهری می تواند بسیار موثر باشد و حمایت از این نوع برنامه های از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه از سوی معاون پارک علم و فناوری استان گلستان استارت آپ می تواند در می تواند در حوزه های مختلف حمل و نقل، مدیریت پسماند، توسعه فضای سبز، کاهش آلودگی و رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا کند و اشتغالزایی نماید.

رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه استارت آپ یک کسب و کار جدید است و عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد، اظهار داشت: برگزاری رویدادهای استارت آپی در حوزه مدیریت شهری، ارائه چالش های روبروی حوزه مدیریت شهری به استارت آپ ها جهت ایده پردازی ، ایجاد مرکزی تحت عنوان مرکز نوآوری و یا فناوری در شهرداری  و ایجاد کارخانه های نوآوری که در شهرهای بزرگ در حال اجرایی شدن است از جمله موضوعات پیشنهادی در این جلسه بود.

گرزین خاطر نشان کرد: مساعدت و همکاری شهرداری در تهیه زمینی در فضای داخل شهر گرگان و نزدیک مراکز علمی و دانشگاهی جهت احداث ساختمان علم و فناوری، تسهیل در اخذ مجوات لازم برای استارت آپ و  حمایت از استارت آپ ها در بحث تبلیغات شهری نیز از جمله خواسته های مطرح شده در این نشست بود که مقرر شد مورد پیگیری قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: در این نشست همچنین مقرر شد طی انعقاد ایجاد تفاهم نامه ای با پارک علم و فناوری ظرفیت های علمی پارک مورد بهره برداری مدیریت شهری قرار گرفته و سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان از برنامه های استارتاپ در حوزه مدیریت شهری حمایت نماید.

گرزین همچنین با اشاره به ارائه گزارش سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری گرگان از برنامه های اوقات فراغت این سازمان طی این جلسه گفت: دف نوازی، تار و سه تار، گیتار، سنتور، تنبک، بلز و فلوت در خانه های فرهنگ زیر مجموعه این سازمان و همچنین نقاشی کودک، خوشنویسی، طراحی، سیاه قلم، رنگ روغن و دوره های خلاقیت بخشی از برنامه های اعلام شده توسط خانه های فرهنگ در ایام اوقات فراغت می باشد.

وی افزود: تئاتر و بازیگری، سفالگری، قصه خوانی، معرق، خیاطی، شیرینی و کیک پزی و دسر، آشپزی، پخت نان، سوزن و چهل تکه و پته دوزی و تابلو فرش و تریکو بافی؛ کیف دوزی با چرم، زیورآلات ، نقاشی روی پارچه، بافندگی و قلاب، ریاضی ، زبان ، رباتیک ، شطرنج ، چرتکه ، هوش هیجانی و گلها از دیگر برنامه های خانه های فرهنگ در ایام تابستان می باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: روخوانی و روانخوانی و سایر دوره های قرآنی نیز از جمله برنامه های درنظر گرفته شده برای ایام تابستان در خانه های فرهنگ زیرمجموعه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری می باشد که شهروندان عزیز می توانند با مراجعه به این مراکز از این کلاس ها استفاده نمایند.

 

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت