حدیث روز

 
امام مهدی (عج) می فرماید : بدانید که ما مراعات حال شما (دوستان و شیعیان را) می کنیم و هیچ گاه شما را فراموش نمی کنیم.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398

تقدیر مدیرکل بهزیستی استان از اقدامات مناسب سازی معابر برای معلولان در گرگان

تقدیر مدیرکل بهزیستی استان از اقدامات مناسب سازی معابر برای معلولان در گرگان

مدیرکل بهزیستی استان به هماره معاونان و رئیس اداره کل بهزیستی شهرستان گرگان به مناسبت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی در یکصد و شصت و سومین جلسه رسمی و علنی شورا حضور یافتند و به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه پرداختند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، دکتر غفاری در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات شورای شهر و شهرداری در حوزه مناسب سازی معابر برای معلولان و همچنین خریداری اتوبوس های درون شهری با قابلیت استفاده معلولان گفت: سازمان بهزیستی ارتباط و تعامل خوبی با مجموعه مدیریت شهری به ویژه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری دارد و برنامه های آموزشی خوبی با این سازمان در خانه های فرهنگ اجرا شده و در حال انجام می باشد.

وی راه اندازی مهدکودک در حاشیه های شهر را یکی از ضروریات اجتماعی گرگان مطرح و بر ضرورت حمایت از این طرح توسط دستگاه های متولی تاکید کرد.

مدیرکل بهزیستی استان همچنین با ارائه گزارشی از وضعیت کودکان خیابانی گفت: ۱۸۳ کودک کار و خیابانی در سطح شهر شناسایی کرده که ۱۴۸ کودک غیرایرانی و تنها ۳۵ کودک ایرانی هستند که 95 درصد آنها در حاشیه شهر زندگی می کنند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات سازمان بهزیستی بر ضرورت حمایت از بیماران صعب العلاج و همگرایی دستگاه ها و نهادهایی از جمله هلال احمر، کمیته امداد، بهزیستی، تامین اجتماعی و شورای شهر و شهرداری در این خصوص تاکید کرد.

مهندس جرجانی همچنین حمایت ویژه از کودکان کار را مورد تاکید قرار داد و گفت: جلسات متعددی در شورای شهر در خصوص متکدیان و کودکان کار و موارد مشابه تشکیل شد ولی نتایج قابل قبولی کسب نشده است و این موضوع باید با یک عزم جدی و تلاش همه دستگاه های اجرایی پیگیری شود.

ناصر گرزین رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان نیز در ادامه نظارت بر اجرای قانون سه درصد سهمیه استخدامی معلولان را مورد تاکید قرار داد و تشکیل کارگروه ویژه در راستای تحقق عدالت اجتماعی برای معلولان و پیگیری مطالبات به حق آنها از طریق این کارگروه را پیشنهاد کرد.

حمیدرضا آقاملایی سخنگو و عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان نیز ضمن قدردانی از اقدامات سازمان بهزیستی در حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، تکدی گری و کودکان کار گفت: بهزیستی در صف مقدم برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و در حال انجام می باشد از جمله افزایش تعداد مراکز اورژانس اجتماعی که به ۱۰ مرکز در استان رسیده است.

در ادامه این جلسه فائزه عبداللهی رئیس کمیسیون بانوان و عضو هیات رئیسه شورای شهر گرگان  نیز با اشاره به اینکه آمار معلولیت در استان گلستان بسیار بالا است، بر ضرورت اعمال برنامه های پیشگیرانه در این خصوص تاکید کرد و شرایط اقتصادی در این راستا را بسیار مهم دانست.

عبداللهی همچنین حمایت از تولیدکنندگان مشاغل و محصولات خانگی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را در راستای حمایت اقتصادی از این خانواده ها مهم دانست و گفت: باید از صنایع دستی و تولیدات معلولان و خانواده‌های بهزیستی با ایجاد بازارچه های فروش و عرضه محصولات حمایت شود و این موضوعات باید در قالب پروژه تعریف شود.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت