حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398

حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر

در دیدار صمیمی  اعضای شورای اسلامی شهر با دادستان مرکز استان

حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر

حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر

 

حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در روند توسعه شهر

 

اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان طی نشست صمیمی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس یوسفی رئیس شورای اسلامی شهر هدف از این دیدار را در راستای تعامل دو جانبه بین شورای شهر و دستگاه نظارتی عنوان کرد و ضمن گرامی داشت مناسبت ها از جمله سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و تقدیر از زحمات و خدمات دستگاه قضایی در ایجاد امنیت و پیگیری مطالبات مردم گفت: حمایت دستگاه نظارتی در چارچوب قوانین و مقررات از مدیریت شهری قطعاً می تواند در پیشبرد امور بسیار موثر و اثرگذار باشد.

مهندس جرجانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این دیدار با اشاره به شرایط سخت اقتصادی، اشتغال و بیکاری را مهمترین دغدغه مردم عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که انتظار می رود مورد پیگیری بیشتر دستگاه قضا قرار بگیرد بحث تامین امنیت در محور پیاده راه النگدره و همچنین موضوعاتی  از جمله ساماندهی متکدیان و کودکان کار می باشد.

حمیدرضا آقاملائی سخنگو و عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر در ادامه این نشست با اشاره به نزدیک شدن انتخابات شوراها بر ضرورت آشنایی بیشتر کاندیداها با قوانین و مقررات شورا و همچنین آشنایی شهروندان با وظایف شورای شهر تاکید کرد و خواستار حمایت از شورای شهر در مقابل آسیب ها و فضای مجازی شد.

سعید رحیمی رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و رسیدگی به شکایات شورای اسلامی شهر نیز در ادامه این دیدار از اقدامات دادستانی و دستگاه قضا در بحث جلوگیری از دست اندازی به منابع طبیعی و اقدامات انجام شده در این خصوص در جاده زیارت قدردانی کرد و حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در قدرت و جسارت بخشیدن برای اجرای پروژه ها را مهم دانست و خواستار نگاه ویژه دستگاه قضا به بحث سرمایه گذاری و تسهیل در این خصوص شد.

ناصر گرزین رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در جاده زیارت گفت: باید از رفتارهای بد، تبعیض و نادیده گرفته شدن عدالت اجتماعی جلوگیری شود و قانون به عنوان فصل الخطاب در همه امور مورد توجه قرار بگیرد.

مهران کاظم نژاد دیگر عضو شورای اسلامی شهر در ادامه اجرای پروژه های گردشگری توسط شهرداری را در پرکردن اوقات فراغت شهروندان و کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست و خواستار همکاری دستگاه قضا در اجرای این نوع پروژه ها شد و همچنین از اقدامات نظارتی انجام شده در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات ساختمانی در حاشیه شهر قدردانی کرد.

فائزه عبداللهی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به جایگاه نظارتی شورای اسلامی شهر، گفت: قوانین فعلی شورا و شهرداری برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری دچار نواقص است و این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در شرایط سخت و خاص اقتصادی جامعه شهرداری ها نیز برای تامین درآمد با مشکلات عدیده ای مواجه هستند اظهار داشت: در شرایط فعلی هزینه های جاری شهرداری ها از هزینه های عمرانی پیشی گرفته و این موضوع نیازمند مساعدت و تعامل همه دستگاه ها و نهادها برای برون رفت از مشکلات می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان نیز کاهش پرونده های ورودی به دادستانی و تسریع در روند رسیدگی را از جمله اهداف دادستانی عنوان کرد و گفت:شورای شهر و شهرداری با اجرای پروژه های مناسب می تواند در کاهش پرونده های ورودی به دادستانی و کاهش وقوع جرم موثر باشد.

سیدرضا سیدحسینی دفاع از حقوق عام المنفعه و حمایت از شورای شهر گرگان و شهرداری در اجرای پروژه های مورد نیاز را مورد تاکید قرار داد و افزود: ما از این موضوعات دفاع می کنیم و انتظار داریم شهرداری زمین هایی که منفعت عمومی دارد تملک کرده و پروژه های عمومی در آنها تعریف کند.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت