حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398
در نشست با بانوان فرهیخته شهر گرگان تاکید شد

ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی ویژه بانوان در گرگان

در نشست با بانوان فرهیخته شهر گرگان تاکید شد

ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی ویژه بانوان در گرگان

در نشست با بانوان فرهیخته شهر گرگان طی شصتمین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بر ضرورت ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی مختص بانوان تاکید شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، در ابتدای این جلسه نصرت بابایی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان گلستان با اشاره به فعالیت این تشکل گفت: جمعیت بانوان فرهیخته استان با 65 عضو رسمی در 5 کارگروه کاهش آسیب ها، رسانه و فضای مجازی، خانواده، تعمیق باورهای دینی و رونق و تولید فعالیت دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف جمعیت بانوان فرهیخته استان گلستان  تولید ایده و فکر به صورت غیرسیاسی و غیردولتی می باشد، افزود: در سال‌های 1392 تا 1394 قشری از بانوان در سازمان تبلیغات اسلامی، فعالیت‌های متعددی انجام می‌دادند و این روند تا سال 1394 ادامه یافت و در نهایت در سال 1394 یک جمعیت با نام «جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی» در درون سازمان تشکیل یافت.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این جلسه با بیان اینکه تهیه پیوست های فرهنگی برای اجرای پروژه های تفریحی و ورزشی بانوان در سطح شهر گرگان یکی از موضوعات مورد تاکید می باشد، گفت: نیمی از جمعیت شهر را بانوان تشکیل می دهند و از این رو توانمندسازی این قشر را در توسعه شهری بسیار مهم است.

عبداللهی افزود: راه اندازی پروژه ها و برنامه هایی که بتواند با پیوست های فرهنگی و دینی جوانان را اغنا کند بسیار حائز اهمیت است و در این راستا می توان از ظرفیت های موجود در خانه های فرهنگ تحت پوشش سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بهره برد.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر تصریح کرد: جلوگیری از موازی کاری برنامه های ویژه بانوان در ادارات و تقویت برنامه ای آموزشی در حوزه های مختلف ویژه بانوان نیز یکی دیگر از موارد مطرح شده و مورد تاکید در این جلسه بود.

عبداللهی ادامه داد: راه اندازی فضاهای مختص بانوان از جمله کافی شاپ، استخر، سالن ورزشی، پیست دوچرخه سواری، پارک و موضوعاتی از این دست از جمله مطالبه زنان شهر گرگان می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه مقرر شد طرح و برنامه های پیشنهادی جمعیت بانوان فرهیخته استان در حوزه بانوان به شهرداری ارائه شود، اظهار داشت: امروز تاثیر حضور زنان در دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و صنایع و اشتغال بی‌بدیل است و برای استمرار حضور موثر زنان در خانواده و جامعه نیازمند ایجاد روحیه‌ای بانشاط در این قشر از جامعه  می باشیم و در این راستا توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی و تفرجگاه‌های ویژه بانوان به دور از برخی محدودیت‌ها، امری ضروری است.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت