حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : پر حسرتترين مردم در روز قيامت، بنده اى است كه عدلى را وصف كند و خودش خلاف آن را عمل كند.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398

موضوعات مورد نیاز گرگان در دیدار با استاندار گلستان مورد تاکید قرار گرفت

موضوعات مورد نیاز گرگان در دیدار با استاندار گلستان مورد تاکید قرار گرفت

اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهردار و فرماندار گرگان با دکتر حق شناس استاندار گلستان دیدار و بر ضرورت پیگیری موضوعات برجای مانده گرگان به عنوان مرکز استان تاکید کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس جرجانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم گویی به استاندار گلستان با اشاره به اینکه اعضای شورای  شهر گرگان افرادی هستند که در حوزه مدیریت شهری اعم از شهرسازی و معماری، مسائل اجتماعی، فرهنگی و مسائل حقوقی تخصص دارند، گفت: یکی از مهمترین ضروریات امروز شهر گرگان تعامل و همکاری هم جانبه در اجرای پروژه های گردشگری است.

جرجانی تعیین مکان مناسب برای تخلیه نخاله های ساختمانی، پیگری آرامستان جدید گرگان و اجرای طرح تفکیک زباله را مورد تاکید قرار داد و خواستار پیگیری جدی برای کمربندی گرگان و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری شد.

ناصرگرزین نیز با اشاره به اینکه برنامه های کارشناسی خوبی در دستور کار شهردرای قرار دارد، گفت: شهر گرگان به عنوان مرکز استان گلستان با توجه به ناهنجاری های موجود، امروز نیازمند درآمد پایدار و سیاست گذاری کلان در دستگاه های اجرایی است.

وی سرمایه گذاری و تامین امنیت سرمایه گذارن را یکی از ضروریات توسعه شهری دانست و افزود: بسیاری از پروژه ها به خصوص در بحث گردشگری از جمله سورتمه و تله کابین نیازمند برقراری تعامل با دستگاه های اجرایی استان است.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان همچنین پیگیری کمربندی و پرداخت حق السهم شهرداری از جرایم رانندگی را نیز مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این جلسه سعید رحیمی از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر گرگان نیز با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری محور زیارت گفت: یکی از معضلات روستای زیارت عدم ساماندهی در این منطقه می باشد که باعث آسیب پذیری زیارت شده و به نظر می رسد این موضوع باید با تشکیل یک کارگروه ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی همچنین با اشاره به کسب مقام نائب قهرمانی تیم بسکتبال گرگان خواستار حمایت ویژه از این تیم به منظور حضور در رقابت های آسیایی شد.

سیدمحمد مرتضوی نیز از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر ضرورت افزایش درآمدهای پایدار در مدیریت شهری یکی از راهکارهای تحقق این موضوع را افزایش درآمدهای مالیاتی برشمرد و خاطر نشان کرد: توجه به مقوله سرمایه گذاری نیز می تواند در این خصوص نقش اثرگذاری داشته باشد و این موضوع نیاز به هماهنگی همه مدیران دستگاه های اجرایی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 25 درصد از مساحت شهر گرگان به میزان 700 هکتار را بافت های فرسوده شهری تشکیل می دهند، اظهار داشت: این موضوع یک زنگ خطر است به خصوص در مواقع بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه و می طلبد که ستادهای بازآفرینی عزم جدی تری در این خصوص داشته باشند و جای اعضای شورا در ستاد بازآفرینی استان خالی است و انتظار می رود این موضوع مورد پیگیری قرار بگیرد.

مهندس کاظم نژاد نیز از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه این جلسه با اشاره به ترافیک محور ناهارخوران در همه ایام سال و اینکه ناهارخوران به عنوان مرکز گردشگری استان مطرح است خواستار حمایت از پروژه های گردشگری و توزیع این پروژه های در نقاط مختلف شهری شد.

مهندس ربیعی نیز از دیگر اعضای شورا بر ضرورت خروج پادگان از مرکز استان و تعیین تکلیف زمین کنسولگری روسیه در گرگان و پیگیری طرح گردشگری آشوراده تاکید کرد و خواستار پیگیری راه موازی به منظور کاهش بار ترافیکی محور ناهارخوران در محور گلشهر به تالار و همچنین النگدره به توشن شد.

حمیدرضا آقاملائی سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه 3 هزار و 322 نفر نفر عضو شورای شهر و روستا در استان گلستان حضور دارند گفت: بهره گیری از نظر مشورتی جامعه شورایی که ارتباط مستقیم با مردم دارند و مطالبات عمومی را رصد می کنند می تواند در شناسایی و رفع نیازمندی های استان بسیار اثرگذار باشد.

نماینده مردم گلستان در شورای عالی استان ها همچنین ضمن قدردانی از نگاه ویژه استاندار به منطقه زیارت، خواستار پیگیری و ساماندهی زیارت از طریق الحاق آن به گرگان و یا ایجاد شهر مستقل شد.

آقاملائی در ادامه پیگیری منطقه آزاد اینچه برون، خط راه آهن گرگان به مشهد و احداث بیمارستان جنرال بزرگ در مرکز شهر را مورد تاکید قرار داد و خواستار تداوم برگزاری این جلسات به صورت فصلی شد.

دکتر دادبود شهردار گرگان نیز ضمن ارائه گزارشی از پروژه های انجام شده و در حال انجام شهرداری طی این نشست، گفت: طی سال جاری و سال آینده پیگیری اجرای حدود 2 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شهری می باشیم.

وی تهیه پیوست های فرهنگی و اجتماعی برای پروژه های شهرداری، پیگیری تفاهم نامه شهرداری گرگان با گوانگ جو چین و یکی از شهرهای قزاقستان و و اسپانیا، احیای بافت تاریخی گرگان، توسعه حمل و نقل عمومی و پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری را از مهمترین برنامه های انجام شده و در حال انجام شهرداری عنوان کرد.

حمید فرماندار گرگان نیز پس از اظهار نظرات اعضای شورای شهر و شهردار با بیان اینکه شورای شهر گرگان دارای ترکیب خوبی از افراد متخصص و باتجربه در حوزه های مورد نیاز مدیریت شهری می باشد، گفت: کمتر شورایی در سطح کشور چنین ترکیب خوبی دارد و این ترکیب با حمایت حضرتعالی می تواند اقدامات ارزنده ای در سطح شهر ایجاد نماید و پروژه هایی را اجرا کند که شهر را متحول نماید.

وی افزود: شهرداری گرگان هزار میلیارد تومان پروژه مطالعه شده دارد که آماده اجرا می باشد و این موضوع نیازمند حمایت جدی همه دستگاه های اجرایی می باشد.

استاندار گلستان نیز در پایان این نشست با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا گرگان نیز به عنوان یکی از شهرهای شمالی مورد توجه کشور قرار گیرد، گفت: برجسته سازی جذابیت ها و مزیت های شهر گرگان از جمله شاخص هایی چون روستای زیارت و دیوار دفاعی  تاثیر بسزایی در جذب گردشگران دارد و می تواند موجبات رشد شهر و استان  شود و یکی از مهمترین وظایف شهردار و شورای اسلامی شهر گرگان این است که وزن شهر گرگان را همطراز با ساری و رشت افزایش دهند.

دکتر حق شناس محیط بکر طبیعی و نامتوازن نبودن ساخت و سازها به لحاظ تعدا طبقات در سطح شهر گرگان را یکی از مزیت ها و جذابیت های گرگان برشمرد و افزود: برای توسعه و پیشرفت باید نگاهی فراتر از انجام امورات جاری و اقدامات عادی انجام داد و باید اقدامی صورت گیرد که به نماد شهری تبدیل گردد.

وی در پایان همچنین از پیگیری جدی استانداری گلستان پیرامون بافت فرسوده شهری با مشارکت سازمان نظام مهندسی استان و همچنین خروج پادگان از مرکز شهر  خبر داد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت