حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : دو رکعت نماز شخص متاهل برتر از هفتاد رکعت نمازی است که شخص مجرد می خواند.
امروز : پنج شنبه, 30 دی 1400
حمیدرضا آقاملایی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد؛

تسریع روند اجرای پروژه های گردشگری و تشکیل معاونت اجرایی در شهرداری

حمیدرضا آقاملایی در نطق پیش از دستور خود تاکید کرد؛

تسریع روند اجرای پروژه های گردشگری و تشکیل معاونت اجرایی در شهرداری

حمیدرضا آقاملائی در نطق پیش از دستور خود طی یکصد و شصت و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت تسریع در روند اجرایی پروژه های گردشگری، تشکیل معاونت اجتماعی در شهرداری و تعیین تکلیف املاک بلااستفاده شهرداری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سخنگوی شورا در ابتدای نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه امروز مسئولیت سنگینی بر دوش همه در راستای تحقق توسعه شهری گرگان است، گفت: باید گام‌های موثرتری در این راه برداریم و بر اساس سیاست راهبردی اقدام و عمل را به منصه ظهور برسانیم. 

وی افزود:تنها دوسال مانده به روزهای پایانی چهار سال دوره پنجم و باید تلاش کنیم از فرصت باقیمانده حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم و تا آخرین لحظه در خدمت باشیم که اگر غیر از این باشد مردم ما را نخواهند بخشید و در پیشگاه خداوند قادر متعال پاسخگو نخواهیم بود.

 وی با بیان اینکه شهروندان گرگانی مدت ها در انتظار بهره برداری و اجرای پروژه هایی از قبیل شهربازی، سورتمه و تله کابین هستند، اظهار داشت: انتظار می رود پیگیری مراحل اداری این پروژه ها با سرعت بیشتری انجام و به زودی وعده های داده شده در این خصوص به شهروندان گرگانی محقق شود.

آقاملائی در ادامه تسریع در روند اجرای پروژه های گردشگری از جمله شهربازی مدرن هزار پیچ، مرکز تفریحی چهارشنبه بازار، تله کابین، سورتمه، زیپ لاین، بالن سواری، خیابان غذا، احیا بافت تاریخی شهر و باغ مزار لطفی را مورد تاکید قرار داد.

نماینده گلستان در شورای عالی استان ها ادامه داد: امروزه برنامه ریزی فرهنگی و سرمایه گذاری در بخش اجتماعی و فرهنگی در جامعه نقش بسیار مهمی در مقایسه با سرمایه عمرانی و اجرایی در شهرها ایفا می کند و ثابت شده است که در نظام مدیریت شهری، هر چه سرمایه فرهنگی و اجتماعی افزایش یابد، موجب تقلیل هزینه های اجرایی و عمرانی نیز می شود. 

آقاملائی افزود: در همین راستا بر اساس ماده55 قانون شهرداری ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه مسایل اجتماعی، فرهنگی و هنری از جمله وظایف ذاتی شهرداری ها شمرده شده است و بنابراین با توجه به ارتقا رتبه شهرداری گرگان به درجه ۱۱ در این راستا می توان معاونت اجتماعی شهرداری را تشکیل داد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: از جمله از اهداف این معاونت می تواند، تقویت ابعاد اجتماعی فرهنگی فعالیتهای جاری شهرداری، تلاش در تغییر نگرش سنتی در اداره امور شهری و همکاری و تعامل با دیگرمسئولین اجتماعی،فرهنگی وهنری شهر برای رسیدن به اهداف فرهنگی و اجتماعی باشد..

وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است و امروزه شهرداری ها به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند و در اکثر مناسبت های ملی و مذهبی درسطح شهر نقش مهمی ایفا میکنند و از این رو مبحث ایجاد معاونت اجتماعی فرهنگی در شهرداری گرگان از جمله موضوعاتی است که انتظار می رود مورد توجه قرار بگیرد. 

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در پایان تعیین تکلیف املاک بلاتکلیف شهرداری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد:یکی از موضوعات مهم دیگری که انتظار می رود مورد توجه و پیگیری جدی شهرداری قرار بگیرد، پروژه های بلاتکلیفی است که میلیاردها از سرمایه مردم این شهر را راکد نگه داشته است، پروژه هایی از جمله تلوزیون شهری، برج گرگان، فرهنگسرا، رستوران زعفران،مجتمع هیرکان، مجتمع رسپینا و... که امید است هر چه سریعتر شاهد بهره برداری بهینه از آنها باشیم. 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت