حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر را بفشاريد و به هم خشم نگيريد.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398
در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر

ضرورت حفاظت از جنگل های هیرکانی با تعامل همه جانبه

در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر

ضرورت حفاظت از جنگل های هیرکانی با تعامل همه جانبه

ضرورت حفاظت از جنگل های هیرکانی با تعامل همه جانبه

 

ضرورت حفاظت از جنگل های هیرکانی با تعامل همه جانبه

 

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان در بیست و هفتمین جلسه این کمیسیون که بحث و تبادل نظر در خصوص فرصت های گردشگری ثبت جهانی جنگل های هیرکان را در دستور کار داشت، گفت: بهره گیری از این فرصت می تواند ظرفیت های گردشگری را گسترش دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملائی با اشاره به اینکه جنگل های هیرکانی به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، افزود: ثبت جنگل های هیرکانی در فهرست میراث جهانی می تواند در حفظ این اثر ارزشمند طبیعی بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: ثبت جهانی امروز یک برند بسیار معتبر در جذب گردشگر و رونق گردشگری محسوب می شود و با برنامه ریزی درست در این حوزه می توان شاهد حجم زیادی از علاقمندان به حوزه گردشگری طبیعی و در راستای آن رونق اشتغال و کسب درآمد بود.

در ادامه این جلسه دکتر اسماعیل مهاجر مدیرکل اسبق محیط زیست استان گلستان و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اجرای طرح تنفس جنگل ها ظریب حفاظتی جنگل ها و منابع طبیعی را افزایش می دهد، گفت: متاسفانه در 6000 کیلوکتر از جنگل های شمال کشور جاده داریم که این مساحت معادل 600 هزار هکتار جنگل می باشد.

دکتر مهاجر افزود: با برنامه ریزی مناسب در سایه تعامل همه دستگاه های اجرایی مرتبط می توان طبیعت گردی با رویکرد بوم گردی، توریسم حیات وحش، توریسم آب و ژئوتوریسم و زمین شناسی را در سایه ثبت جهانی جنگل های هیرکان با توجه به ظرفیت های بکیر طبیعی در شمال کشور و استان گلستان اعم از جنگل، آبشار، تالاب و حیات وحش پارک ملی گلستان را توسعه داد و منجر به رونق گردشگری منطقه شد.

علی ناصری کارشناس اداره منابع طبیعی گلستان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه بهره گیری از ظرفیت ثبت جهانی جنگل های هیرکان باید در چارچوب طرح های اکولوژی جنگل ها باشد، گفت: از ویژگی های منحصر به فرد جنگل های گلستان تنوع گونه ها از جمله گونه های بومی سوزنی و سرخدار می باشد.

وی افزود: سه منطقه از جنگل های گلستان از جمله بخش هایی از منطقه جهان نما، رزین گل علی آباد کتول و پارک ملی گلستان در فهرست میراث طبیعی یونسکو ثبت جهانی شده است.

مهندس حسین ربیعی عضو شورای اسلامی شهر گرگان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر ضرورت پای کار آمدن همه مسئولان متولی به منظور رونق گردشگری استان، گفت: باید کارگروه و تشکلی از طریق استانداری تشکیل و موضوعات مرتبط به این حوزه را پیگیری نماید.

وی افزود: باید بتوانیم از ظرفیت های طبیعی و تاریخی این شهر مانند بسیاری از شهرهای کشور که پیشرفت های جشمگیری در این حوزه داشتند، استفاده نمائیم.

در ادامه این جلسه نیز موضوعاتی از جمله حفاظت از منابع طبیعی، برخورد با متخلفین این حوزه، قانون مداری دستگاه  های اجرایی در بحث صیانت از منابع طبیعی و حضور پررنگ تر استان گلستان در نمایشگاه های ملی و بین المللی گردشگری به منظور معرفی جاذبه های این استان تاکید شد.

در حاشیه این جلسه همچنین از مرتضی کوهزاد ورزشکار نام آور و روشندل گرگانی در رشته پاورلیفتینگ و فرشاد آقابابایی نائب قهرمان مسابقات آسیایی 2019 چین در رشته بادی کلاسیک تجلیل شد.                                                                                           

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت