حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : محبوب ترین کارها نزد خدا با دوام ترین آنهاست گرچه ا ندک باشد.
امروز : یکشنبه, 27 مرداد 1398
در یکصد و هفتادو دومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر گرگان

واگذاری طرح تفکیک زباله از مبداء مصوب شد

در یکصد و هفتادو دومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر گرگان

واگذاری طرح تفکیک زباله از مبداء مصوب شد

واگذاری طرح تفکیک زباله از مبداء مصوب شد

 

واگذاری اجرای طرح تفکیک پسماند خشک از مبداء به سازمان مدیریت پسماند طی یکصد و هفتاد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان به تصویب رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، لایحه مذکور پس از بحث و تبادل نظر در کمیسیون خدمات شهری و کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر گرگان با اعمال اصلاحاتی در صحن شورای اسلامی شهر مصوب شد.

بر اساس لایحه مذکور طرح تفکیک زباله خشک از مبداء به مدت سه سال با ترک تشریفات به مدیریت پسماند استان واگذار می شود و در صورت صلاحدید قابل تمدید است.

بر اساس تفاهم نامه بین شهرداری و سازمان پسماند برای اجرای این طرح، نظارت بر اجرای کار و ارزیابی دوره ای، تایید جدول زمانبندی عملیات اجرایی و تقویم سالیانه، بررسی و تایید ایستگاه پردازش  و ارائه سیستم نظارتی در مورد نحوه جمع آوری، تعامل با همشهریات، کنترل هدایا، نظارت بر تفکیک اقلام بازیافتی جمع آوری شده، بررسی صلاحیت خریداران و هماهنگی برگزاری جلسات لازم با دستگاه های اجرایی از تعهدات مجری این طرح می باشد.

برگزاری جشنواره، نمایش های خیابانی، مسابقات و تبلیغات محیطی و ایجاد کمیته راهبری متشکل از نمایندگان شهرداری، سازمان پسماند، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و اجرای محتوای آموزشی تهیه شده از جمله اقدامات تعربف شده برای شهرداری در اجرای این طرح می باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت اجرای این طرح گفت: یکی از مشکلات شهر ما وجود دوره گردها و زباله گردها است که با چرخ دستی اقدام به جمع آوری زباله های خشک می کنند و اگر قرار است در بحث پسماند اتفاق بیفتد قبل از هر چیز این افراد باید جمع آوری شوند.

ناصر گرزین افزود: باید بعد از دو سال سهم مالی شهرداری از درآمد پسماندها باید در نظر گرفته شود و برای اجرای این موضوع توسط پیمانکار باید ضمانت اجرایی وجود داشته باشد و این موضوع در قرارداد باید لحاظ شود.

حمیدرضا آقاملائی نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبدء در بسیاری از شهرهای کشور در حال اجر می باشد، گفت: این موضوع مدت ها است که در دستور کار شهرداری گرگان قرار دارد و انتظار می رود روند اجرایی آن تسریع شود.

مهندس حسین ربیعی رئیس کمیسیون اداری، مالی و بودجه شورای اسلامی شهر گرگان نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم شهر آمادگی اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء را دارند، اظهار داشت: با توجه به تجربه ای که از دوره های گذشته در بحث پسماند داریم معتقدم که شرکت پسماند باید عملیات تفکیک زباله را از مبداء و خانه ها انجام دهد و با باکس های زباله کاری نداشته باشد.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت