حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : همه كمال در سه چيز است : 1ـ فهم عميق در دين 2ـ صبر بر مصيبت و ناگوارى 3ـ اندازه گيرى خرج زندگانى
امروز : جمعه, 29 شهریور 1398

تشکیل انجمن زنان شهر گرگان در دستور کار قرار گرفت

در شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان

تشکیل انجمن زنان شهر گرگان در دستور کار قرار گرفت

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بحث و تبادل نظر در خصوص تشکیل انجمن زنان شهر گرگان طی شصت و سومین جلسه کمیسیون بانوان و خانواده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی با اشاره به اینکه تشکیل انجمن زنان شهر گرگان به استناد به قانون شوراها مدنظر قرار گرفت، گفت: برنامه ریزی در خصوص مشارکت مردم در انجام خدمات اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی با موافقت دستگاه های ذیربط یکی از وظایف شورای اسلامی شهر بر اساس ماده 76 قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی می باشد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه تشکیل این انجمن سیاست کاری خودش را دارد و باید شرایط خاص خودش را طی کند، افزود:ضروری به نظر می رسد که ما به عنوان شورای شهر باید از بانوان صاحب نظر در خصوص اقدامات شهرداری کمک بگیریم، اظهار داشت: زنان تاثیر گذار می توانند در حوزه مطالبه گری حقوق زنان شهر گرگان نقش بسزایی داشته باشند و هدف ما از تشکیل این انجمن جلب مشارکت های مردمی در شهر و برقراری ارتباط دوسویه بین مردم وشهرداری و شورا می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر زنان در مسائل مختلف شهر نقش زیادی دارند واگر این انجمن تشکیل شود وشورای شهر متولی این موضوع گردد قطعاً اقدامات موثری انجام خواهد شد چرا که ما در گرگان 97 محله داریم و با بهره گیری از این توانمندی زنان در محلات می توان در ارائه مشکلات و راهبردهای لازم برای حل مسائل شهری اقدامات موثری انجام داد.

وی افزود: تشکیل این انجمن میتواند کمک زیادی در حل مشکلات مردم در مناطق مختلف با موضوعات متفاوت شهری داشته باشد ومطالبات جامعه زنان را این انجمن پیگیری کند.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه بانوان نیمی از جامعه ما هستند و باید از ظرفیت ها و توانمندی های آنان استفاده شود، اظهار داشت: باید یک ایستگاه اجتماعی در محلات احداث و زیر ساختی ایجاد شود که در این راستا شورایاران محلات باید مجددا راه اندازی شود.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه باید یک گروه متخصص داشته باشیم، تصریح کرد: راه اندازی مجددانجمن شورایاران محلات، بازدید اعضای شورا و برخی از کارشناسان مربوطه در شهرداری از شهرهای موفق درخصوص جلب مشارکت های مردمی علی الخصوص حوزه زنان، شناسایی افراد صاحب نظر در حوزه زنان و جمع آوری پیشنهادات و نقطه نظرات در خصوص تهیه شیوه نامه واهداف تشکیل انجمن زنان شهر گرگان از جمله موضوعات مورد تاکید در این جلسه بود که مقرر شد مورد پیگیری قرار بگیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت